Recept na odvar ze 2 složek: Čistí plíce, ledviny, krev, žlučník a jako bonus restartuje i posílí imunitní systém

Zahlenění způsobené nachlazením či různými alergiemi je vcelku nepříjemná záležitost, kterou byste měli neprodleně řešit. Pomoci si můžete i tímto skvělým nápojem. 

Jestliže jste zrovna přestali s kouřením a rádi byste napáchali škody, které vám tento zlozvyk způsobil, rozhodně musíte vyzkoušet tento odvar z ovsa a medu. Nejen, že vám je pomůže vyčistit, navíc si jeho pravidelným pitím posílíte celkově imunitní systém. A aby toho nebylo málo, tak jeho přísady nejsou vůbec drahé a seženete je prakticky na každém rohu. Příprava je také jednoduchá a časově nenáročná.

Ingredience, které budete na přípravu potřebovat:

  • Oves – 1 šálek
  • Med – 1 šálek
  • Voda – 2 šálky

Šálek ovsa nejprve prolijte vodou a pořádně oves propláchněte. Poté oves přemístěte do hlubokého hrnce a zalijte ho vroucí vodou, kterou jste mohli uvařit například ve varné konvici. Vyčkejte okolo 5 až 7 hodin a poté do hrnce přilijte další šálek vroucí vody. Dejte hrnec na sporák, zapněte ho a vyčkejte, než směs přivedete k bodu varu.

Poté ji vařte další 2 až 3 minuty. Dejte hrnec pryč ze sporáku, přikryjte ho pokličkou a nechejte ho louhovat 30 až 40 minut. Poté směs sceďte a přidejte do ní šálek kvalitního a přírodního medu. Po důkladném promíchání odvar přelijte do uzavíratelných sklenic a ty dejte do lednice. Každý den byste měli vypít 30 až 40 ml tohoto nápoje na lačný žaludek, nejlépe hned po ránu.

Fotografie: Pexels

Tuto metodu byste měli praktikovat 40 dní vkuse, poté přijde 15 dní pauza a proces můžete znovu opakovat. Již po pár dnech můžete zaznamenat, že vám z plic a krku postupně mizí přebytečný hlen, který vás dráždil a nutil do kašle. Díky tomu budete mít čistější plíce a ty budou moci opět pracovat na plné obrátky a dodávat vašemu tělu dostatečné množství kyslíku. Pokud ovšem problémy přetrvávají, nebo se ve vašem hlenu dokonce objevuje krev, pak neváhejte a neprodleně navštivte lékaře.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]