Konzumace jogurtu prospívá zdraví! Pět důvodů, proč právě jogurt zařadit do jídelníčku

Jogurt je skvělá a zdravá potravina. Ačkoliv se to s mléčnými výrobky nemá přehánět, tuto dobrotu si můžete dát denně. Samozřejmě v rozumném množství. Výtečný je na snídani, svačinky nebo jako zdravý dezert na zahnání laskomin. Pokud se máme bavit o zdravém jogurtu, tak máme na mysli bílý s živými kulturami. Ten si můžete koupit v obchodě nebo doma sami vyrobit. Přinášíme vám 5 důvodů, proč by neměl chybět i ve vašem jídelníčku.

Výživa pro pokožku

Jogurt prospívá pokožce. A to když si na něm pochutnáte i v okamžiku, kdy se rozhodnete použít jako jednu z ingrediencí do domácí pleťové masky. Jogurt bojuje s akné, hydratuje, chladí (z pohledu termiky jídla je to osvěžující potravina), zamezuje předčasnému stárnutí a snižuje výskyt pigmentových skvrn.

Snižuje vysoký krevní tlak

Jogurt pomáhá lidem s vysokým krevním tlakem. Obsahuje bílkoviny a minerální látky: vápník, draslík, hořčík – které pomáhají regulovat krevní oběh. Osoby, které konzumovali alespoň 6 dl nízkotučného bílého jogurtu denně, měli o 31 procent nižší pravděpodobnost vzniku vysokého krevního tlaku, než osoby, které jogurt jedli jednou za měsíc.

Podporuje hubnutí

Pokud se snažíte hubnout, zařaďte do svého jídelníčku jogurt. Samozřejmě než si ho v obchodě koupíte, zkontrolujte obsah tuku a cukru na etiketě. Při hubnutí jsou důležité bílkoviny, které tato potravina obsahuje, ale hlavně zdraví prospěšné bakterie, které prospívají zdravému trávení.

Zotavení po tréninku

Jogurt (zejména řecký jogurt) vám pomůže s lepším zotavením po náročném tréninku. Opět je to proto, že obsahuje množství bílkovin, které jsou potřeba pro regeneraci svalů.

Silnější imunita

Kelímek jogurtu denně nebo sklenička kefíru pomůže posílit obranyschopnost organismu. Bude pak pro vás mnohem snadnější bojovat na podzim s nachlazením a chřipkami. Velkou roli však hraje i značka jogurtu. Ten kvalitní obsahuje minerály a vitamín D. Ujistěte se tedy, že jogurt, který jíte, má nejméně 20 procent doporučené denní hodnoty.

Obrázky: pixabay