Vlny jako od kadeřnice. Díky jednoduchému postupu to zvládnete z pohodlí domova

Každá žena čas od času zatouží mít na hlavě vlny, tedy v případě, že kudrnaté vlasy jí nenadělila příroda. Vlny jsou romantické a něžné. Hodí se zejména pro ženy, které mají vlasy dlouhé a zcela rovné. Bez zásahu kadeřnice je někdy obtížné docílit krásně vlnitých vlasů, avšak moderní doba nabízí neskonale mnoho možností, jak i v domácích podmínkách vykouzlíte krásné kudrny.

Jak docílit krásných vln jako ze salonu?

Než se ve vaší hřívě budou skvět dokonalé vlny, měli byste postupovat takto:

  • Vlasy si standardně umyjte a vysušte.
  • Pak je uprostřed oddělte pěšinkou, tak jak jste zvyklé.
  • Uprostřed pěšinky upevněte k hlavě dlouhý pás látky pomocí skřipce.
  • Na látku začněte namotávat po středně silných pramenech postupně všechny vlasy, nejprve na jedné straně a pak i na té druhé. Spodní část zafixujte gumičkou.

Dokonalé vlnité kadeře

Vlasy byste měli nechat namotané na látce zhruba pět až osm hodin v kuse. Vhodné je takto vlasy nechat třeba přes noc. Aby se výsledek umocnil, před namotáváním na látku do své hřívy vetřete středně silné tužidlo. To tvorbu vln spolehlivě podpoří. Po osmi hodinách vlasy rozmotejte, odstraňte pruh látky i skřipec a dolaďte svůj styl oblíbenými vlasovými přípravky.

Vlny, které jste vytvořili, vám bude leckdo závidět. Pokud budete chtít vlnky jemnější struktury, skvěle pomohou tradiční malé copánky, ty si zamotejte z mokrých vlasů a nechte působit rovněž přes noc. Dle rozměru copů si můžete korigovat velikost vln. Po rozmotání copánků budete mít hřívu bujnou a roztomile vlnitou.

Tento účes se hodí zejména pro mladé slečny s romantickou povahou. Zafixovat hřívu lze například lakem na vlasy. Vlny můžete nechat nedbale rozpuštěné, nebo pár pramenů připevnit pomocí vlásenek. Je jen na vás, jak se budete cítit krásná.

Fotografie: Alina Shmidt

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]