Jednoduché cviky pro ženy nad 40 let. Zpevněte své tělo a zůstaňte v kondici

Fotografie: Freepik

Je vám již nad 40 let a hledáte vhodné cvičení na zpevnění postavy a k redukci tuků? Pak vsaďte na tuto jednoduchou sestavu šesti cviků, které zvládne skutečně každý. Buďte opět krásná a fit! Stačí jen začít.

Cvik první: Přední výpady

Fotografie: Freepik

Pokud potřebujete vyrýsovat stehna, zkuste přední výpady. Výchozí pozice je ve stoje. Poté předkročte levou nohou a pokrčte ji v koleni. Druhá noha je natažená za vámi a ruce jsou předpažené a spojené. V poloze zkuste vydržet tři sekundy a poté vyměňte končetiny. Cvičení opakujte zhruba minutu v kuse.

Cvik druhý: Veslování s Thera-Bandem

Fotografie: Freepik

Pro posílení horních končetin (zejména tricepsů a bicepsů) je ideální guma zvaná Thera-Band. Jednoduše ji zakoupíte ve specializovaných prodejnách a e-shopech. Až ji budete mít doma, jen ji provlékněte pod chodidly a rukama přitahujte k sobě. Je to taková imitace skutečného veslování na přístroji.

Cvik třetí: Prkno

Fotografie: Freepik

Nyní si lehněte na břicho a o zem se zapřete rukama a nohama. Paže se opírají o podložku předloktími a chodidla špičkami. Trup se snažte mít v rovině a dívejte se před sebe.

Můžete se dokonce zdvihnout na natažených horních končetinách. V pozici vydržte asi půl minuty a pak tělo uvolněte. Opakujte alespoň 5x. Cviky zpevní především břicho a také hýždě.

Cvik čtvrtý: Zdvihání závaží rukama

Fotografie: Freepik

V případě, že nemáte doma činky, použijte 1 a ½ litrové lahve zcela naplněné vodou. Nyní je uchopte do dlaní, opřete lokty o trup a zdvihejte jenom předloktí a zase pokládejte. Posílíte tak skvěle bicepsy a eliminujete tuk na pažích. Cvičení opakujte po dobu jedné minuty.

Cvik pátý: Dřepy

Fotografie: Freepik

Klasické dřepy jistě zvládnete. Dokonale jimi posílíte hýždě a stehna. Výchozí poloha je ve stoje s mírně rozkročenými chodidly (zhruba na šířku pánve). Následně pokrčte nohy v kolenou, a to tak, aby lýtko a stehno svíralo pravý úhel. Záda by měla být rovná, neměli byste se hrbit. Opakujte podle fyzické kondice několikrát za sebou.

Cvik šestý: Posílení pánevního dna i nohou

Fotografie: Freepik

Poslední cvik je velmi jednoduchý. Posílíte díky němu hlavně pánevní dno a také nohy. Položte se záda na podložku a ruce nechte podél těla. Nyní pokrčte nohy v kolenou a chodidla nechte na zemi. Následně zdvihnete do vzduchu pánev a vydržte v pozici asi tři sekundy. Opakujte po dobu jedné minuty.

Jak jinak přispět ke krásnější postavě po čtyřicítce?

Bude skvělé, pokud se pustíte skutečně do výše uvedeného cvičení. Nastartuje tím svůj metabolismus a nebudete mít sklony k přibírání na váze (což se snadno děje po čtyřicítce). Ovšem důležité je, zaměřit se i na hodnotnější jídelníček. Omezte živočišné tuky a sacharidy, pokud chcete zhubnout. Konzumujte především zeleninu, ovoce, ryby, mořské plody, bílé maso, vejce a nepijte sycené a sladké nápoje. Vhodné budou k pití bylinné čaje, čistá voda, zeleninové šťávy. Dodržujte pitný režim (množství cca 2 až 2 a půl litru za den).

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]