Docílit zpevnění ochablých prsou můžete jednoduchými cviky. Výsledky se dostaví extrémně rychle

Fotografie: Freepik

Tvar prsou se postupem let mění. Změny jsou dány genetickou dispozicí žen a také velikostí prsou a působením gravitace. Lze je zpomalit pomocí těchto několika cviků.

Většině žen není se vzhledem svých prsou spokojená. Vždy něco nevyhovuje. Může se jednat o velikost, tvar i pevnost. Pokud ani vy nemáte to štěstí a příroda vás neobdařila dokonalým poprsím přesně podle vašich představ, máte několik možností. V dnešní době už je možné na vlastní žádost podstoupit plastickou operaci prsou. Zdánlivě to vypadá, jako nejjednodušší a nejrychlejší řešení. Je pravda, že třeba v případě nadměrně velkých prsou je to v podstatě jediné možné řešení, ale ve všech ostatních případech si můžete pomoci i sami.

Cvik zvaný postavení válečníka

Póza válečníka zpevní vaše prsa. Kromě toho ale ještě posílí svaly vašeho trupu, zad, paží a nohou. Zaujmete ji tímto způsobem. Stůjte s nohama široce rozkročenýma. Špičku levé nohy otočte o 90 stupňů doleva. S výdechem pokrčte pravé koleno zatímco levá noha by měla být narovnaná. Zvedněte natažené ruce rovně do výše ramen a natočte je v ose nohou. Hlavu a trup natočte po směru pravé nohy a ruky. Hlavu držte vzpřímené a záda rovná. Vydržte v této pozici deset vteřin. Cvičení opakujte desetkrát každý den. Postupně můžete dobu výdrže i počet opakování navyšovat.

Fotografie: Pexels

Cvičební pozice Kobra

Pozice kobry je výborná k uvolnění a protažení hrudních svalů, posílení břišních svalů a má pozitivní vliv na držení vašeho těla. Provedení je velmi jednoduché. Lehněte si na podložku čelem dolů. Ruce položte dlaněmi na podložku na úrovni vašeho hrudníku. Nadechněte se a pomocí rukou zvedejte trup vzhůru. Nohy zůstávají na podložce. Když jsou ruce natažené, vzhlédněte. Pak se při pomalém výdechů vraťte do výchozí polohy. Postupně prodlužuje výdrž v prohnuté poloze.

Cvik zvaný Luk

Tento cvik je vhodný pro všechny, kdo trpí bolestmi zad. Díky němu protáhnete celou páteř a hrudní svaly. Možná se vám nepovede cvik hned napoprvé, ale neházejte flintu do žita. Lehněte si na břicho a nohy ohněte v kolenou tak, aby chodidla směřovala ke stropu.

Fotografie: Freepik

Při nádechu zvedněte z podložky hruď a rukama se v zapažení chytnete za kotníky. Pomalu vydechněte a pokuste se dostat do takového prohnutí, aby na podložce byla jen pánev a kousek břicha. V této pozici pak vydržte 30 vteřin.

Cvik – Zvednutý most

Tento cvik si mnozí pamatují že svého dětství. Slouží k maximálnímu protažení celého těla a patří mezi ty, které napoprvé nedokáže každý. Nezoufejte a pokud vám to zdraví dovolí, zkuste to znovu. Lehněte si na záda. Nohy pokrčte v kolenou a rozkročte je na šířku ramen.

Chodidla jsou na podložce. Ruce položte dlaněmi na podložku vedle hlavy tak, aby prsty směřovaly k ramenům. Pak vydechněte a zvedněte tělo do prohnutí z podložky. Podlahy se v této pozici dotýkají jen dlaně a chodidla. Vydržte 30 sekund.

Fotografie: Freepik

Stoj na hlavě s oporou

Opět poměrně obtížný cvik, který ale při zdařilém provedení působí pozitivně na celé tělo. Poklekněte na podložku a předloktí položte na podlahu. Prsty spojte k sobě. Položte hlavu temenem na zem tak, aby s předloktími svírala trojúhelník. Pomalu přenášejte váhu na ruce a hlavu a zvedejte nohy nahoru dokud nebudou směřovat rovné ke stropu. Naplňte i špičky nohou. V této poloze zůstaňte 30 sekund až 2 minuty podle vaší výdrže. Pokud jste tento cvik nikdy neprováděly, zpočátku volte kratší výdrž.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]