Žena měla vlasy dlouhé jako Locika. Po zásahu kadeřníka zůstala v šoku ona i její blízcí

Fotografie: Depositphotos

Celý život nosila extrémně dlouhé vlasy. Když ji její vzhled omrzel, rozhodla se pro radikální změnu. Z nové vizáže spadla brada nejen jejím nejbližším.

Po dlouhé a husté kštici touží nejedna z žen. Ačkoliv vlasové střihy a účesy podléhají mnoha módním trendům, jejich délka „pod zadek“ z kurzu nevyšla snad nikdy. Vlasy, které by jejich délkou mohly směle konkurovat i těm Lociky, má i tato žena. Svoji chloubu pěstovala déle než dvacet let a nyní se rozhodla pro radikální proměnu. Poté, co kadeřníci provedli první zásah, nebylo cesty zpět. Z výsledku byli následně v šoku jak oni sami, tak ženino nejbližší okolí.

O své vlasy celé roky důsledně pečovala

Žena, jíž se tato dramatická proměna týká, patří ke skupině šťastlivců, kteří se mohou pyšnit od přírody hustými a pevnými vlasy. Díky těmto vrozeným predispozicím si je mohla nechat narůst do úctyhodné délky, kterou jí jistě závidělo široké okolí. Žena, dnes ve středních letech, začala snít o pohádkově dlouhých vlasech před více než dvaceti roky, kdy se rovněž rozhodla, že svého cíle dosáhne stůj, co stůj.

Fotografie: Freepik

Začala se zajímat o šetrné techniky mytí hlavy, zorientovala se v rozsáhlé nabídce nejrůznějších kondicionérů, masek a zábalů na vlasy a začala se vyhýbat jakémukoliv barvení. Po dobu následujících dvaceti let tak nosila stále stejnou barvu (její přírodní barva je slámová blond) a sestřih, který byl „pouze“ delší a delší. Růst vlasů se výrazně zpomalil, když jejich délka dosáhla „pod zadek“. I tak měla ale měla žena nejdelší vlasy ve svém širokém okolí.

Z nového vzhledu se nemůže vzpamatovat

Po nějaké době jí ovšem nutnost dennodenní péče a úpravy vlasů začala vadit. Rozhodla se proto pro radikální změnu svého vzhledu a přihlásila se do pořadu „The Makeover Guy“. U kadeřníků i vizážistů vzbudila po svém příchodu okamžitou pozornost. Každý si toužil na její bujnou hřívu alespoň sáhnout. Ještě před tím, než dala kadeřníkům volnou ruku, tak je upozornila, že chce vlasy zastřihnout maximálně na délku pod ramena. Vše ostatní již nechala na nich.

Fotografie: Unsplash

Kadeřníci z jejích vlasů nejprve spletli cop, který posléze ustřihli. Více než půl metru spletených vlasů poté předali ženě, aby se s nimi mohla pokochat a rozloučit. Celému procesu stříhání přihlíželi takřka všichni, kdo v tu chvíli byli poblíž. Žena samotná si celou proměnu upřímně užila. Bavilo ji sledovat, jak se její vzhled mění z minuty na minutu. Po proměně, která mj. zahrnovala i profesionální líčení, se mohla kochat svým novým vzhledem.

Její vlasy nyní byly mahagonové v délce několik centimetrů pod ramena. Když se jí tvůrci pořadu následně ptali na první pocity, které po proměně má, jen se smála a odvětila jim, že si přijde „lehká a vzdušná“. Jedním dechem poté dodala, že se těší na reakce svého blízkého okolí, protože očekává šok a údiv (o její proměně nikdo nevěděl). Ženě to nyní velmi sluší a jistě má větší „šmrnc“, než měla před proměnou.

Zdroj: YouTube / MAKEOVERGUY

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]