Nepochopitelný důvod, kvůli kterému střední škola odmítla přijmout chlapce do svých lavic. Odpor, který toto rozhodnutí vyvolalo, je obrovský

Fotografie: Depositphotos

Chlapec a jeho matka rozjeli kampaň na podporu dlouhovlasých chlapců, které odmítají přijmout britské školy. Matka nasbírala několik tisíc podpisů pro petici britskému ministrovi školství.

Farouk James žije v Londýně v Anglii a rozhodně se nejedná o obyčejného chlapce. Už ve svých 8 letech se začal objevovat na titulních stránkách několika časopisů a účastnil se spousty módních přehlídek po celém světě, včetně New Yorku a Florencie. Chlapec se věnuje modelingu už několik let, svou popularitu získal především díky svým nádherným kudrnatým loknám. Jenže jeho vlasy mu způsobují i spoustu problémů.

Nepřijat do školy kvůli vlasům

Přestože jsou Faroukovy vlasy jeho hlavním poznávacím znamením, zažil už kvůli nim několik problémů. Nejméně ze tří středních škol dostal zpětnou vazbu, že může školu navštěvovat pouze v případě, že se ostříhá. Ani Farouk, ani jeho matka Bonnie Green nesouhlasili s touto podmínkou. Bonnie tedy začala podstupovat jisté kroky.

Fotografie: Pixabay

Spustila kampaň na podporu dlouhovlasých chlapců se záměrem poslat petici Gavinu Williamsonovi, britskému ministrovi školství. Také tvrdě pracuje na tom, aby Farouk pokročil ve své modelingové kariéře a mohl nadále hrdě nosit svou hustou hřívu a zároveň se vzdělávat ve škole.

Bonnie není jedinou nahněvanou matkou

Bonnie bojovala proti školním rozhodnutím svou kampaní na podporu dlouhovlasých chlapců. Uvedla, že se domnívá, že škola jedná předpojatě a pod záštitou sexismu, když nutí chlapce, aby si vlasy ostříhali nakrátko. Také si uvědomila, že není jedinou matkou, kterou tato pravidla rozhněvala. Jakmile svůj boj odstartovala, začaly ji kontaktovat i další matky, jejichž synové byli donuceni ze strany školy ostříhat si vlasy, aby mohli vzdělávací centrum i nadále navštěvovat.

Tisíce podpisů na podporu dlouhovlasých chlapců

Do května 2021 nasbírala Bonnie více než 7 300 podpisů pro svou petici na podporu dlouhovlasých chlapců. Farouk se při té příležitosti také objevil na titulní stránce časopisu. Svou vlasovou korunou zaplnil celý prostor. Vedle jeho fotografie stál titulek „Moje vlasy, moje pravidla“. Jeho příběh se tak dostal do širší veřejnosti a získal si spoustu fanoušků i na sociálních sítích.

Fotografie: Pixabay

Farouk se i nadále objevuje v různých módních kampaních a přestože mu jeho vlasy způsobily určité nepříjemnosti, vůbec nepomýšlí na to, že by si je někdy ostříhal. Staly se základním kamenem jeho modelingové kariéry a inspiroval svým postojem i další děti. Touží po tom, aby chlapci na sebe byli hrdí a přijali svou přirozenou krásu.

Zdroj: The Independent