Ze základní školy unikly fotografie, které na internetu vzbudily bouřlivé emoce

Fotografie: Depositphotos

Tato škola má striktní pravidla ohledně placení školních obědů. Jejich řešení však moc nepomáhá. Trpí tím především děti, které s tím nemají nic společného.

Maminka sedmiletých dvojčat zuří. Jak uvedl web OnlineNytt, nedávno přišly děti ze školy hladové. Syn jí také ukázal fotografii jejich školního oběda. Ukázalo se, že děti měly přečerpaný obědový účet. Když to ve školní jídelně zjistili, vzali oběma tácy s běžným obědem a místo nich dostala dvojčata jen suchý toastový chléb s plátkem sýra. Jejich maminka to však nenechala jen tak.

Učitelka dětem sebrala tác s obědem

Lisa Hogen žije se svými dvojčaty v americkém Marylandu. Nedávno byla překvapena, když její děti – Justin a Hailee – přišly ze školy s tím, že místo oběda dostaly jen sýrový sendvič, protože neměly zaplacené obědy. Jejich tácy s jídlem jim prý vzali, když zjistili, že na jejich obědovém účtu je dluh větší než 12 dolarů (270 Kč). Místo oběda tak dostaly dva suché toustové chleby s plátkem sýra.

Když se to jejich matka dozvěděla, byla opravdu naštvaná. „To mi nemohli zavolat?“ ptá se. Mluvčí školy podle webu LittleThings vysvětlila, že pokud dluh na obědovém účtu přesáhne 270 Kč a děti nemají nárok na státem dotované obědy, pak dostanou sendvič se sýrem. A to tak dlouho, dokud jejich rodiče nepošlou na účet peníze.

Ve škole se rodičům zatajil dech. Dceřina kresba neunikla pozornosti její učitelky

Kdo nemá zaplaceno, dostane chudý sendvič

Paní Hogenová však poukázala na to, že školní řád tak v podstatě vystavil její děti zostuzení a šikaně. Všichni ostatní totiž viděli, že děti nemají zaplacené obědy, a to může být mezi dětmi důvodem k tomu, že se jim budou posmívat. Mluvčí školy uvedla, že to poslední, co by chtěli, je ponižovat nebo stigmatizovat jejich studenty, ale taková jsou jednoduše školní nařízení.

Rodiče jsou podle ní upozornění vzkazem, který jim zasílají přímo k nim domů. Dostanou také e-mail s informací, že jejich obědový účet je přečerpaný. Děti navíc nikdy nenechají hlady. Pokud však nemají dostatek prostředků na účtu, dostanou pouze sýrový sendvič. Malý Justin však pořídil fotku tohoto sýrového sendviče a ten rozhodně nevypadá nijak lákavě.

Podle Lisy by všechno napravil krátký telefonní hovor, kterým by ji upozornili. Její děti by tak před svými spolužáky nemusely jíst oběd, který spíše připomínal vězeňskou stravu, a stát se tak terčem posměchu. Na SvětěKreativity už jsme psali, že školní obědy jsou velké téma. Tento chlapec založil vlastní obědovou iniciativu.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*