Školní obědy jsou velké téma. Tento chlapec založil vlastní iniciativu

Občas se stane, že nás některé věci naprosto vyvedou z míry. Stejně je tomu i v tomto případě, kde hrají hlavní roli školní obědy. Ve školní jídelně odmítli obsloužit chlapce, protože neměl peníze na jídlo. To se ovšem nelíbilo jeho spolužákovi. Rozhodl se tedy zakročit razantním způsobem, který šokoval všechny přítomné. Ještě dlouho se pak o tomto činu ve škole mluvilo. Událost se dostala i na veřejnost, čímž byla veřejnost naprosto šokována. Pojďte se podívat, co se vlastně stalo.

Bez peněz do školní jídelny nelez

Hlavním hrdinou příběhu ze školní jídelny je malý chlapec jménem Cayden. Rodiče na něj mohou být právem pyšní, neboť se mu povedlo udělat něco, na co by si hromada dospělých vůbec netroufla. Jeho spolužákovi odmítli ve školní jídelně vydat oběd, protože na něj neměl peníze. Ti z vás, kteří se ve školních jídelnách pohybují, určitě ví, že jeden oběd by se v tom počtu s přehledem ztratil, ale o tom tu dnes řeč není. Chlapec pocházel z chudších poměrů, a tak místo oběda musel jíst jen suché pečivo. To se malému Caydenovi vůbec nelíbilo a rozhodl se kamarádovi pomoci.

Rodiče nabídli řešení

Z počátku pořádně nevěděl, jak přesně může spolužákovi pomoci, a tak se s trápením svěřil svým rodičům. Oznámil jim, že mu velmi vadí, že kamarád nemůže normálně obědvat, protože na to nemá peníze. Postupně si začal všímat, že i další děti jsou na tom s jídlem ve škole podobně. Chtěl situaci změnit, ale nevěděl jak. Hodní rodiče mu naštěstí podali pomocnou ruku a ukázali mu cestu. Poradili mu, aby o problému začal otevřeně mluvit, protože se nejedná pouze o problém v jeho škole. Podobných situací je velká spousta.

Oběd pro 300 dětí

Cayden se této rady chytl a začal situaci řešit. I přesto, že měl pouze 8 let, ukázalo se, že o to má větší srdce. Jeho ochota a obětavost pomáhat ostatním se vyplatila. Ve škole se mu podařilo založit iniciativu, která pomáhá dětem s nedostatkem financí na jídlo. Iniciativa totiž dokáže měsíčně získat až 7000 dolarů od různých sponzorů a dárců. Od té doby si díky této iniciativě může dát ve školní jídelně oběd až 300 dětí. Jedná se především o děti, které by si za normálních okolností oběd dovolit nemohly. Mezi nimi je samozřejmě i jeho spolužák, který to všechno spustil. Díky Caydenovi má teď každý teplý dobrý oběd.

Chlapec, který inspiruje

Každý normální člověk, který jasně a vědomě uvažuje, moc dobře ví, že teplé jídlo je základ dne. Obzvláště u dětí je teplé jídlo aspoň jednou za den opravdu důležité. Bohužel jsou země, kde si mnoho dětí toto jídlo dovolit nemůže. V zemi, kde stát tento problém moc neřeší, je založení takové iniciativy opravdu vhodným řešením. V tomto případě si osmiletý chlapec zaslouží opravdu velkou pochvalu a obdiv. Největší vděku se mu však dostává od těch, kteří se díky němu mohou najíst. Nechť je tento příběh inspirací pro všechny.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]