10 netradičních tipů na co vše lze využít dětský olej

Kdo by neznal dětský olejíček? Víte, že je možné jej využít na více věcí než mazání svého drobečka po koupeli? Dětský olej můžete použít i vy. Ať už třeba na vysušené ruce, zábal na chodidla, roztřepené konečky vlasů nebo klidně na celé tělo. To však zdaleka není vše. Přinášíme vám 10 tipů, jak lze ještě dětský olejíček využít.

  1. Hydratační péče

V zimě se vám určitě bude hodit hydratační péče pro ruce, ale i suchý a popraskaný nos od rýmy či suché rty. Má hojící účinky a perfektně hydratuje.

  1. Na strie

Strie trápí mládež v době růstu, ale i těhotné maminky. Natřete se olejíčkem a jemně masírujte pomocí žínky. Provádějte tuto péči pravidelně.

  1. Odstraní žvýkačku

Máte na dřevěné podlaze nalepenou žvýkačku nebo nedej bože ve vlasech? Potřete ji olejíčkem, chvíli počkejte a žvýkačku odstraňte.

  1. Odmotá řetízek

Určitě se vám už někdy stalo, že se vám zamotala očka na řetízku a nešel vrátit do původní podoby. Naneste na toto místo olejíček a uvidíte, jak vám to zjednoduší práci.

  1. Odstraní make-up

Došel vám oblíbený výrobek na odstranění řasenky? Použijte dětský olej a vaše pleť bude nejen odlíčená, ale i vyživená.

  1. Odstraní náplast

Také nemáte rádi odstraňování náplasti? Potřete ji olejíčkem a náplast půjde dolů jedna báseň.

  1. Relaxační koupel

Dejte si pár kapek dětského oleje do koupele a vaše pokožka vám bude vděčná. Navíc se po okoupání už nemusíte krémovat.

  1. Konečky vlasů

Máte třepivé a poničené konečky vlasů? Vetřete si pár kapek olejíčku do dlaní a naneste na poničené konečky. Používat ho můžete jak na suché, tak mokré vlasy.

  1. Holení

Olej je skvělá varianta pro holení především u citlivé pokožky. Ve vaně či sprše se natřete olejíčkem a hurá na to. Jen pak musíte dobře umýt žiletku.

  1. Sundání prstýnku

Uvízl vám prsten na prstíku a nejde ani za nic na světě dolů? Natřete si prst olejem a půjde to snáze.

Obrázek: chempro.com.au, instacart.com