Ideální účesy pro ženy starší padesáti let, díky kterým výrazně omládnou

Přinášíme vám skvělé tipy na slušivé účesy, které dodají šmrnc každé zralé ženě. K upravenému zevnějšku totiž nepatří jen dokonalý make-up, moderní oděv, či perfektní manikúra. Důležité je i to, jak budete mít upravené své vlasy. Inspirujte se s námi a vyberte si ten nejvhodnější účes, který vás doslova omladí. Přitažlivá můžete být v jakémkoliv věku.

Fotografie: Zen.yandex

Účes zvaný „bob“ vám dodá mladistvý vzhled

Pokud přemýšlíte nad tím, jak účesem ubrat pár let, a přitom být velmi elegantní, pak zvolte účes zvaný „bob“. Jedná se o velice krátké mikádo střižené po uši, které může být sestřihané buď kaskádovitě, nebo do stejné délky. Pokaždé však bude tento střih vypadat skvěle. Opticky také vytvoříte skvostný objem hřívy. Proto je „bob“ vhodný i pro ženy, které mají spíš řidší vlasy.

Na úpravu je tento typ účesu velice snadný. Ráno jej učešete, načechráte a budete přímo dokonalá. Možností je zvolit i „bob“ ve stylu podkovy, kdy u obličeje budete mít vlasy o něco delší a vzadu kratší.

Pakliže máte vysoké čelo, je vhodné zvážit i zastřižení ofiny do patky, což opticky zase protáhne obličej. Máte snad trable s neustálým vlněním vlasů a jejich neposedností? Pak je „bob“ pro vás přímo jako dělaný!

Fotografie: Zen.yandex

Účes v „pixie“ stylu pro dámy, které upřednostňují krátké sestřihy

„Pixie“ účes je vlastně velmi praktický, jelikož je střižený na krátko. Vhodný je pro ženy, které se potýkají s hřívou řidší. Dodá vlasům opět bujný vzhled.

V případě, že potřebujete kvůli své profesi stále udržovat svůj vzhled upravený, je „pixie“ styl ideální volbou. Ráno vám jeho úprava nezabere tolik času. Potřebovat budete jen trochu laku, nebo gelu na vlasy a hřeben. Výsledek bude vždy skvělý. Kromě jiného tento střih ubírá i léta.

Fotografie: Zen.yandex

Asymetrický účes pro dámy odvážné s dobrodružnou duší

Pro ženy, které si stále udržují mladistvý pohled na život a jsou otevřené všemu novému, je vhodný účes asymetrický. Dokonale podtrhne vašeho kreativního ducha.

Velice pěkně bude vyhlížet ofina střižená na patku, na krátko vystříhaný týl a kaskádovitě sestřihané temeno. Asymetrie dodá každé ženě ve zralém věku šmrnc.

Rozhodně nebudete působit nudně a když svůj nový účes doplníte o moderní a stylový oděv, přímo se rozzáříte. Váš vzhled bude vždy upravený, vyhlazený, a přitom tak trochu rebelský.

Fotografie: Zen.yandex

Jak správně pečovat o vlasy po šedesátce?

Dámy ve zralém věku by rozhodně neměly šetřit na vlasových produktech, které dopřejí jejich hřívě kvalitní péči. Vsaďte na šampony a kondicionéry spíš s přírodními extrakty. Vybírejte ty, které se hodí k vašemu typu vlasů.

Jestliže se rozhodnete pro překrytí šedin permanentní barvou, raději si zajděte ke kadeřnici, která vám doporučí vhodný odstín a barvu nanese rovnoměrně. V kadeřnických salonech budou ostatně barvící produkty o něco prospěšnější pro vaši hřívu, než když si je zakoupíte v drogerii.

Úvodní Fotografie: Zen.yandex