Netradiční způsob boje s nadváhou. Stimulace tukových buněk překvapí svým výsledkem

Fotografie: Freepik

Více než polovina populace je nespokojená se svou aktuální postavou a hmotností. S nadváhou se dá bojovat pomocí stimulace tukových buněk. Budete překvapeni, ale výsledky Vás dozajista ohromí.

Hubnutí pomocí stimulace tukových buněk se může zdát jako něco nemožného, opak je ale pravdou. Adipocyty, neboli tukové buňky, jsou zodpovědné za to, že tloustneme. Pokud ale správně pochopíme jejich funkci, mohou nám pomoci k opačném efektu, tedy hubnutí. Adipocyty v sobě skladují tuk, dokud nejsou dostatečně plné. Jakmile se tak stane, rozdělí se a tím pádem jsou schopné ukládat ještě větší množství tuku. Výsledkem je jejich neustále se zvyšující množství. Tuto skutečnost ale můžeme využít ke svému prospěchu. 

Fotografie: Unsplash

Zázrak přírody jménem hnědé adipocyty

V našem těle existují bílé, hnědé a béžové adipocyty. Bílé ukládají tuk, hnědé naopak umožňují jeho spalování. Béžové adipocyty jsou unikátní v tom, že se mění na bílé nebo hnědé v závislosti na našem stylu života a metabolismu. Aby bylo možné trvale zhubnout, je potřeba bojovat s bílými adipocyty. K tomu je vhodná aktivace buněk hnědých, která probíhá pomocí kryoterapie, masáží nebo speciálních rostlin. 

Fotografie: Unsplash

Boj s obezitou není založen jen na vyvážení adipocytů. Aby byl náš boj úspěšný a s trvalými výsledky, musíme působit také na další spektra obezity. Poruchy spekter obezity jsou totiž nejčastějšími příčinami selhání hubnoucích programů. Během hubnutí je tedy potřeba brát ohled na zdravotní stav ledvin, střevní mikrobiotu, ale i správnou funkci štítné žlázy.

Velký protivník ve snaze za vysněnou postavou = stres

Ke vzniku nadváhy velmi často vede sedavý životní styl. Následují poruchy nervového systému, které jsou doprovázeny různými symptomy, mezi které se řadí poruchy spánku, neustálá únava, vznik deprese, nechuť k jídlu a samozřejmě větší ukládání tuků. Je potřeba si stanovit hubnoucí plán, který je nutné vždy po měsíci zhodnotit a aktualizovat. Ke změně stravovacích návyků a životního stylu nedojde přes noc, jedná se o postupný proces.

Fotografie: Freepik

Pro dosažení vysněné postavy je proto potřeba změnit nejen naše stravovací návyky, ale i životní styl. Pokud se ale budeme držet 4 zásad, je úspěch zaručen. Je zapotřebí omezit příjem některých potravin (sladké, tučné, smažené, potraviny obsahující lepek a kasein) a snížit kalorické porce svých jídel. Je zapotřebí rozdělit si jídlo do dávek – tři jídla denně nebo například přerušovaný půst. A jako poslední, zařaďte do svého rozvrhu alespoň ob den Vaši oblíbenou aktivitu – procházky, práce na zahradě, běhání, jízda na kole nebo plavání.

Zdroj: Bulletin of the National Research Centre

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]