10 nejhorších věcí, které můžete udělat svým vlasům

Každý chce mít krásné, silné a lesklé vlasy. Hlavní cestou k dosažení tohoto cíle je vyvážená strava a kvalitní péče o vlasy. Jsou zde ale každodenní činnosti, které běžně děláte a možná je děláte špatně, aniž byste o tom věděli!

1. Čekáte moc dlouho, než je ostříháte

Pokud se vám vlasy třepí, jsou beztvaré nebo se vám cuchají – pravděpodobně je nejvyšší čas je zastříhnout. Pokud budete vlasy pravidelně stříhat, budou rychleji růst.

2. Barvení doma

V případě, že nejste profesionální kadeřnicí, není příliš vhodné, abyste si dlouhodobě barvila vlasy sama doma. Pravděpodobně sice víte, co děláte – ale často s výsledkem vašeho barvení musíte do salonu stejně zajít.

3. Česání mokrých vlasů

Mokré vlasy jsou velmi jemné a mnohem náchylnější k poškození. Zkuste přetrhnout mokrý vlas – je to mnohem snazší než se suchým. A kartáč jich poláme mnohem více.

4. Používáte špinavé kartáče

Při každém česání vlasů skončí na kartáči spousta odumřelých částeček pokožky, které nevidíte. Na nich se množí bakterie – proto byste měla před každým česání kartáč omýt.

5. Umývání vlasů příliš horkou vodou

Žlázy ve vlasové pokožce produkují přírodní oleje, které jsou nezbytné pro zdravý růst vašich vlasů. Příliš horká voda je může odstranit.

6. Nahrazujete šampon kondicionérem

Šampon a kondicionér mají odlišné složení, kvůli kterým prostě nemůžou nahradit jeden za druhý. Šampony umývají, kondicionéry hydratují.

7. Používáte stále stejné přípravky

Vaše vlasy se mění – například vlivem teplot. Je nutné používat takové produkty, které odpovídají stavu vašich vlasů. Ať už jsou tenké, hrubé, barevné či poškozené.

8. Kartáčování vlasů často od kořínků

Své kořínky tak značně oslabujete – proto pokud to není nutné, kartáčujte nejdříve konečky a následně pokračujte nahoru.

9. Nosíte často cop

Pokud vlasy stahujete – a to navíc těsnou gumičkou, velmi rychle se vám poškodí a polámou. Raději střídejte vysoký a nízký cop s rozpuštěnými vlasy.

10. Často své vlasy vystavujete slunci

Pokud v létě trávíme čas venku, chráníme své tělo opalovacími krémy – ale na vlasy zapomínáme! Stačí si jednoduše nasadit čepici či přehodit přes hlavu lehkou šálu.

Obrázek: brightside.me