Perfektní pomoc při problémech s oslabenými vlasy. Domácí botox jim vrátí vitalitu a lesk

Fotografie: Freepik

Chcete-li mít krásné vlasy, nestačí je jen pravidelně zastřihávat a udržovat. Časté kartáčování a barvení může vlasovou strukturu poškodit. Zjistěte, jak se o své vlasy starat do hloubky a to tím nejpřirozenějším způsobem.

Jaká je správná vlasová péče?

Kudrnaté vlasy, dlouhé vlasy, krátké vlasy – existuje tolik rozdílných typů vlasů, které vyžadují jiné kosmetické návyky. U všech se však dá shodnout alespoň na nějakých základních pravidlech. Jisté je, že rozhodně nestačí jen použití šamponů, stylingového spreje nebo masek na vlasy. Péče o vlasy je daleko složitější proces, který se liší podle individuálních potřeb.

Fotografie: Freepik

Některé ženy jsou znepokojeny nadprodukcí kožního mazu a budou muset volbu výrobků přizpůsobit svému typu a kvalitě vlasů. Kromě mytí vlasů šamponem je nutné myslet na pravidelnou aplikaci kondicionéru – a to zejména kvůli jeho ochranným účinkům.

Naučte se také jedenkrát či dvakrát do týdne aplikovat masku. Zkuste použít třeba přírodní oleje z mandlí, jojobový olej nebo jakýkoliv rostlinný olej určený pro dehydratované vlasové vlákno.

Co vlasy poškozuje?

Existuje mnoho věcí, které mohou naše vlasy poškodit. Mezi ně bezpochyby patří použití šamponů s agresivními chemikáliemi, jako je silikon nebo parabeny. Vlasům neprospívá ani opakované barvení a časté kartáčování. Poškození způsobuje také použití žehličky, které může také urychlit roztřepení konečků. Na opravu poškozených vlasech je možné využít domácí masku, který podporuje produkci botoxu. Posílí vlasové vlákno do hloubky, a to získá pružný a lesklý vzhled.

Fotografie: Freepik

Co je vlasový botox?

Toto ošetření prováděné v kadeřnických salonech má výživný efekt a je ideální pro oslabené a matné vlasy. Často se doporučuje těm, kteří si vlasy barví nebo zesvětlují. Za takové ošetření se ale platí částky v řádech tisíců a musíte kvůli němu do kadeřnického salonu. My známe daleko levnější a lepší postup.

Domácí vlasový botox

Budete potřebovat:

  • Lžíce jedlé sody
  • Šest kapek oleje s vitamínem E
  • Lžíce kolagenového prášku nebo potravinářské želatiny
  • Lžíce majonézy
  • Lžíce kokosového oleje
  • Lžíce arganového oleje
  • Lžíce olivového oleje
  • Lžíce glycerinu
Fotografie: Freepik

Příprava tohoto elixíru mládí je snadná. Jednoduše smíchejte všechny ingredience, dokud nezískáte homogenní pastu s pozoruhodným účinkem. Vlasy si rozdělte na tři části a pastu aplikujte do vlasů pomocí prstů. Poté vlasy rozčešte hřebenem, aby se produkt rovnoměrně rozdělil. Zakryjte si vlasy igelitovou fólií a nechte působit jednu až dvě hodiny. Poté vlasy opláchněte studenou vodou, do které přidáte lžičku jablečného octa. Výsledek je viditelný od prvního použití. Vlasy jsou lesklé, vyživené a plné života.

Zdroj: Goodhousekeeping

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]