Svěží účesy pro ženy starší čtyřiceti let, které pomohou omladit vzhled

Fotografie: Depositphoto

Vybrali jsme pro vás účesy, které budou slušet téměř každé ženě nad 40 let. V tomto věku již dámy vědí, co od života chtějí. Podpořte tedy své sebevědomí i přitažlivost a vyzkoušejte některý z těchto sexy krátkých střihů.

Proč zvolit krátký sestřih?

Krátké účesy moderně pojaté připoutají pozornost opačného pohlaví. Často totiž odhalují ženskou šíji, což je místo na těle, které muži považují za jedno z nejpřitažlivějších u žen. Zvýrazněte své rysy a pusťte se do dobrodružství se zcela odlišnou image. Co tedy lze vyzkoušet?

Fotografie: Freepik
  • Bob-kare: tento typ účesu se vyznačuje tím, že na temeni hlavy a týlu máte vlasy v podstatě kratší, než kolem obličeje a v přední části hlavy. Střih typu bob rovněž zvětšuje objem hřívy, proto je vhodný pro dámy s řidšími vlasy. Bude slušet jak jakékoliv ženě, která se nebojí vynikat ve společnosti. Na úpravu je bob-kare velice snadný.

  • Pixie styl: je velmi rozverný a bude slušet ženám, které jsou energické a aktivní. Pokud se nebojíte rebelského střihu, jděte do pixie. Tento účes se vyznačuje ostře sestříhanými konečky vlasů v horní části hlavy. Kolem uší a obličeje bývá hříva delší. Pakliže jste fanynky Annie Lennox, budete přesně vědět, jak takový střih vypadá.
Fotografie: iStock
  • Asymetrický účes: už ze samotného názvu je jasné, že na první pohled bude tento střih nerovnoměrný (na jedné straně delší a na druhé kratší). Je také určený spíš pro ty dámy, které rády experimentují a riskují. S takovým účesem budete určitě vynikat.

  • Krátké mikádo (střih k uším): tento účes vám určitě ubere několik let. Slušivé je mikádo vlastně v každém věku. Dáma s tímto typem střihu bude ve 40 letech vyhlížet velice mladistvě.
Fotografie: iStock

Jaké barvy budou moderní?

Se změnou střihu je někdy spojená i odlišná volba barvy hřívy. Zde je několik typů, jak si vybrat ten nejlepší odstín na vlasy:

  • Primárně se nechte obarvit u kadeřnice, pokud je to možné. Odbornice vám produkt pečlivě nanese na každý kousek vlasu a účes tak bude působit celistvě.
Fotografie: Freepik
  • Před výběrem nové barvy na vlasy posuďte svou barvu očí a odstín pleti.
  • Ženám se zelenýma, šedýma a hnědýma očima bude slušet plavá a oříškově hnědá.
  • Dámy s modrýma očima udělají jistě parádu s medovým odstínem a také tím blond.
  • Pozor také na radikální změny typu z blond na tmavě černou a naopak. Vašemu osobnímu pigmentu nemusí takové odstíny vůbec lichotit.
  • V případě, že docházíte k dobré kadeřnici, které důvěřujete, nechte si poradit co se týká odstínu vlasů i střihu.