Ruce mladší až o 15 let díky jedinečné kúře. První viditelné změny už po 24 hodinách

Fotografie: Depositphotos

Pokožka je největším orgánem, který máte, a proto je třeba o ni pečovat. Zářivá pleť je obvykle považována za známku zdraví a vitality.

Zářivá tvář je známkou zdravé pleti. Pokud si myslíte, že vaši pleť rozzáří pouze barevná kosmetika, mýlíte se. Ani nevíte, jak moc závisí na dalších faktorech, které vám dnes chceme představit. Zapomeňte na mdlou pleť a podívejte se, jak rozjasnit svůj obličej. Zde je 10 produktů a změn životního stylu, jež můžete zavést jako součást své péče o krásu a pleť. A to nejlepší? Vše, co potřebujete, už pravděpodobně máte ve své spíži, kuchyni nebo v lékárničce, potvrzuje lékařka Debra Rose Wilson.

Zklidněte pokožku kokosovým olejem

Kokosový olej má protizánětlivé, antioxidační a hojivé vlastnosti. Používání kokosového oleje na obličej však nemusí vyhovovat každému typu pleti. Nepoužívejte ho, pokud máte na kokos alergii. Jestliže jste schopni ho aplikovat bez podráždění, lze ho využít mnoha způsoby. Kokosový olej můžete použít k odličování, zklidnění a hydrataci tak, aby byla kůže zdravá pod povrchovou vrstvou.

Používejte aloe vera

Aloe vera má hojivé vlastnosti a může stimulovat růst nových buněk. Také zklidňuje a hydratuje, aniž by ucpávala póry. Používání aloe vera po každodenním umytí obličeje může vaší pleti dodat zdravý lesk. Na aloe vera je však možné mít alergii. Nejprve ji otestujte tak, že si malé množství natřete na předloktí, a pokud se do 24 hodin neobjeví žádná reakce, mělo by být její používání bezpečné.

Fotografie: Pixabay

Po umytí obličeje se řádně hydratujte

Hydratujte pleť přípravky, jež uzamykají vlhkost, podporují hojení a mají antioxidační vlastnosti, jež podporují zářivý a mladistvý vzhled. Nepoužívejte peeling, když máte pocit suché pleti, a nevynechávejte hydratační krém jen proto, že máte pocit mastného obličeje. Hydratační krém nanášejte na pokožku, která je ještě vlhká po sprše nebo po opláchnutí obličeje.

Denně používejte opalovací krém

Používání opalovacího krému s ochranným faktorem SPF 15 nebo vyšším může zabránit vzniku rakoviny kůže. Chráněním pokožky před škodlivým UV zářením také předcházíte takzvanému fotostárnutí, což je proces stárnutí pokožky. Nezapomeňte se každé ráno natřít přípravkem s ochranným faktorem proti slunečnímu záření, a to i ve dnech, kdy prší nebo je zatažená obloha.

Najděte si čisticí rutinu, která funguje

Svou pleť byste neměli připravit o vlhkost příliš častým mytím, jistě nechcete podporovat póry v produkci příliš velkého množství oleje navíc, abyste kompenzovali příliš časté mytí. Umývání obličeje poté, co se zpotíte, hned ráno a těsně před spaním je obvykle pro zdravou pleť nejlepší.

Vyhýbejte se kouři a pasivnímu kouření

Když svou pleť vystavujete cigaretovému kouři, pokrýváte svůj obličej nejrůznějšími chemickými toxiny. To zvyšuje oxidační stres v kožních buňkách, což vede k předčasnému stárnutí pleti. Pokud kouříte, považujte svou pleť za další důvod, proč s tím přestat.

Pijte více vody

Vaše pleť se skládá z buněk, které ke svému dobrému fungování potřebují vodu. Souvislost mezi pitím vody a zdravou pokožkou stále trvá, ale přinejmenším jedna studie z roku 2015 dospěla k závěru, že existuje silná souvislost mezi pitím většího množství vody a zdravější pokožkou. Zaměřte se na vypití alespoň osmi 250mililitrových sklenic vody denně.

Fotografie: Depositphotos

Jezte tak, abyste vyživovali svou pleť

Strava bohatá na ovoce a zeleninu zvýší množství vitamínů a antioxidantů ve vašem těle. Podle Mayo Clinic může mít konzumace zdravých tuků, jako je rybí tuk, a vyhýbání se zpracovaným potravinám s velkým množstvím konzervačních látek přímou souvislost se zdravějším vzhledem pleti.

Užívejte probiotika

Probiotické doplňky stravy mohou posílit váš imunitní systém, zlepšit trávení, snížit nadýmání a záněty v trávicím traktu. Podle jedné studie z roku 2014 mohou probiotika přispět i ke zdravým vlasům a viditelně zářivé pleti.

Zkraťte dobu sprchování

Pára a teplo mohou otevřít póry, čímž vám pomohou zbavit se toxinů. Přejíždění horkou vodou po pokožce déle než několik minut v kuse však může z pokožky odstranit olej a zanechat ji unavenou a matnou. Snažte se minimalizovat vystavení pokožky extrémně horké vodě. Můžete také zvážit zchlazení teploty v druhé části sprchování, abyste zlepšili krevní oběh, což může vaší tváři dodat tonizovanější a mladistvější vzhled.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]