Zatočte se stařeckými skvrnami snadno a efektivně. Stačí použít jeden z mnoha přírodních postupů

Fotografie: Freepik

Stařecké skvrny jsou pigmentace na našem těle, která se objevuje obvykle po dosažení věku 50 let. Není to ale směrodatné, mohou se totiž objevit i mnohem dříve. Naučte se s nimi bojovat přírodní cestou.

Výskyt stařeckých skvrn je kromě věku totiž ovlivněn také hormonálními změnami, genetickými vlivy nebo častým vystavováním naší pokožky na slunce. Boj s nimi je zdlouhavý, tyto pigmentové skvrny nezmizí přes noc. Existuje ale několik receptů, které nám v boji mohou pomoci. Jedná se o přípravky připravené z přírodních ingrediencí, které se ve většině případů vyskytují v naší domácnosti.

Fotografie: Unsplash

Postačí nám obyčejné mléko, jablečný ocet, ale i med

Mléko obsahuje kyselinu mléčnou, která má srovnatelné bělící účinky s kyselinou citronovou. Jedná se tedy o výborného pomocníka v boji s nevzhlednými pigmentovými skvrnami. Mléko se doporučena na skvrny aplikovat dvakrát denně a nechat působit 20 minut. Poté místo důkladně opláchněte. Budete překvapeni, jakých výsledků tímto jednoduchým postupem dosáhnete.

Fotografie: Unsplash

V případě, že jako pomocníka zvolíme jablečný ocet, obdobné ošetření jako s mlékem provádíme jednou denně po dobu 30 minut. Viditelné výsledky se při pravidelném používání dostaví během 6 týdnů.

Pokud bychom si chtěli dopřát sladší a voňavější terapii, je vhodné na pokožku nanést med smíchaný s jogurtem. Tuto směs necháme působit 20 minut a aplikaci opakujeme každý den. Na stařecké skvrny je také výborným pomocníkem aloe vera.

Vydat se můžeme i složitější cestou 

Pokud bychom preferovali přímo výrobky určené na specifický problém, můžeme si doma připravit esenciální olej. Na jeho výrobu budeme potřebovat 2 lžičky nastrouhaného křenu, 2 lžičky citronové šťávy, 1 lžičku octa a 4 kapky rozmarýnového esenciálního oleje. Uvedené ingredience smícháme a na postižené místo aplikujeme dvakrát denně.

Fotografie: Unsplash

Při boji s pigmentovými skvrnami můžeme sáhnout také po speciálních olejích. Pomoci nám může olej ricinový, který má bělící účinky. Přímo na skvrnu jej aplikujeme dvakrát denně, ale musíme si dát pozor na dobu působení. V tomto případě totiž nikdy nepřekračujeme 2 minuty. Ošetření opakujeme dvakrát denně a viditelné výsledky se dostaví zhruba za měsíc pravidelné aplikace. Podobným způsobem můžeme aplikovat také olej santalový.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]