Unikátní nápoj, který vám ihned dodá energii, zvládnete připravit z pohodlí domova

Doktor Virgiliu Stroescu je endokrinolog, který se specializuje na správnou výživu a zdravý životní styl. Dříve býval i veterinářem a vědeckým pracovníkem. Jeho dlouhé zkušenosti s ochranou zdraví a prevencí různých chorob ho přiměly k vytvoření speciálního receptu, který nazval „Virgiliova káva“. Tento zázrak prý pije i on sám. Nenechte se ale mýlit, tento nápoj není opravdovou kávou, je totiž vyrobený z petržele.

Co potřebujete na „Virgiliův kávový nápoj“?

Tento recept je dle doktora velice jednoduchý a také velmi blahodárný pro lidský organismus, co k němu budete potřebovat?

  • 2 až 3 svazky petržele
  • 1 lžíci medu
  • 1 citron
  • 1 velkou lžíci olivového oleje

Jak postupovat při přípravě?

Čerstvou petržel omyjte pod teplou vodou a natrhejte do mixéru na menší kousky, pak ji zmixujte. Poté vlijte k petrželi lžíci medu, šťávu z jednoho citronu a lžíci olivového oleje. Promíchejte do hladké hmoty. Tu lze ještě pak zředit asi litrem vody.

Doktor a autor tohoto receptu tvrdí, že tento nápoj má zázračné revitalizační účinky jak na psychiku, tak na tělo. Zpočátku vás může odradit brčálově zelená barva, ale nápoj je velice osvěžující a celkem i chutný.

Vzpruha po půl hodině

Doktor má sám na sobě vyzkoušené, že tento nápoj z petržele dokáže člověka dostat z velké únavy a dodá mu dostatek energie již půl hodiny po vypití.

Co obsahuje petržel obecně?

Petržel je velice zdravá zelenina, která obsahuje vitamín A, B1, B3. Mimo jiné až 30 gramů petržele dokáže údajně pokrýt až 53 % denní potřebné dávky vitamínu C. Také je zdrojem železa, kyseliny listové, nebo některých minerálů, jako jsou: měď, draslík, hořčík, vápník, mangan, fosfor, zinek. Mimo to obsahuje i vlákninu a látky, které mohou preventivně působit proti vzniku onkologických nemocí.

Petržel je skvělá i jako doplněk stravy při detoxikační dietě. Rovněž preventivně působí proti vzniku aterosklerózy, diabetu, nebo astma. Pozitivní účinky má také na imunitní systém člověka a lze ji použít jako podpůrný protizánětlivý prostředek proti příznakům revmatoidní artritidy, nebo osteoartritidy. A pokud budete mít pocit, že na vás něco leze, výborně petržel působí i jako prevence vzniku nachlazení.

Fotografie: Freepik