Krev v moči je vážný problém. Důvodů může být celá řada

Je vhodné čas od času zjistit, co po nás zůstane na toaletě. Narážíme na krev v moči, které si řada lidí nemusí ani všimnout. Přitom tento stav může naznačovat vážné zdravotní problémy. Není radno si nevšímat. Pokud zjistíte, že vaše moč je zbarvená do červena, tak buďte na pozoru.

Různé odstíny

Krev v moči může být spojena s různými odstíny. Moč může být lehce narůžovělá, ale může mít také výrazně tmavou červenou barvu. To podle toho, kolik krve v ní je. Obecně platí, že čím je barva tmavší, tím může být problém větší. A tím lépe byste si ho měli všimnout.

Možných příčin je celá řada

Co je důvodem, že se objevuje krev v moči? Podívejme se společně na několik hlavních. Často je to infekce močového měchýře. Tedy takzvaný cystitida. Ta se navíc projevuje bolestí a pálení během močení. Tento zdravotní problém zcela určitě nemůžete jenom tak přehlédnout.

Jsou tu ale i další problémy. Ty mohou souviset s vašimi ledvinami. Obecně může dojít i k tomu, že nemusí dobře pracovat. Stejně tak se může objevit i infekce ledvin, nebo problém, kterým jsou ledvinové kameny. Dojít však může i k řadě jiných poškození.

Dalším důvodem proč se objevuje krev v moči, je vaše celkové zdraví. Pokud berete řadu různých léků, mohou mít za následek právě tyto stavy. Nejde ale o problémy jediné, protože zapomínat byste neměli ani například na různé dědičné choroby.

Pozor také na opravdu vážné problémy. Když se objeví krev v moči, může to naznačovat i na rakovinu,. A to jak rakovinu močového měchýře, tak rakovinu ledvin, nebo rakovinu prostaty. Tato zákeřná nemoc může být skutečně všude.

Co byste měli dělat?

Pokud zjistíte, že se krev v moči objevila, není vhodné cokoliv podceňovat. Ideální je zamířit k lékaři, kterému dáte vzorek, on provede různá vyšetření a diagnostikuje problém. Potom už je jenom na něm, jakou zahájí léčbu, která by měla pomoci daný stav eliminovat.

Fotografie: Shutterstock

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]