Léčivé účinky citronu a česneku, které s lidským tělem dělají doslova zázraky

Fotografie: Depositphotos

Česnek a citron jsou ingredience, které obvykle využijete především při vaření. Pravdou ale je, že se s jejich využitím nemusíte omezovat, existují totiž způsoby, jak je zužitkovat pro vaše celkové zdraví.

Česnek s citronem jsou obecně spíše dochucovadla jídel, která byste si jen tak samostatně nedali. Možná ale nevíte, že jejich užíváním můžete hodně posílit imunitu vašeho těla, a předejít tak různým komplikacím. Proto se rozhodně neomezujte s jejich využitím jen na pečení či vaření. Pro dlouhodobé užívání si česnek klidně můžete rozdrtit do výtečné pomazánky a citron přidat do horké vody. A pokud je chcete zkombinovat, máme pro vás úžasný recept, jak na to!

Fotografie: Freepik

Výhody česneku a citronu

Česnek vám pomůže s bojem proti nachlazení, jelikož posiluje funkci imunitního systému. Jedna studie dokonce zjistila, že zařazení česneku do každodenní stravy snižuje u lidí počet nachlazení až o 63 %. Navíc má vliv i na délku nachlazení. Z běžných pěti dnů účastníci docílili toho, že za den a půl už o nachlazení neměli ani ponětí. Další studie přišla na to, že cca 2 a půl gramu staršího česnekového extraktu denně urychlí léčbu chřipky až o 61 %.

Fotografie: Freepik

Citron nezůstává pozadu a může vám pomoci snížit riziko, že dostanete mrtvici. Studie, která 14 let zkoumala téměř 70 000 žen, ukázala, že ty, které často konzumovaly citrony, měly riziko ischemické cévní mozkové příhody nižší o celých 19 % oproti těm, které citrony moc nejedly. Kromě prevence proti mrtvici vás pomůže ochránit i před vznikem rakoviny, a to právě díky vysokému obsahu vitamínu C. Ten zabraňuje tomu, aby volné radikály způsobily poškození buněk, tudíž se sníží riziko vzniku rakoviny.

Vytvořte si směs na regulaci krevního tlaku

O krevním tlaku by se dalo říci, že je takovým teploměrem pro zdraví. Jakmile je příliš vysoký, znamená to, že vaše srdce pumpuje krev až příliš, což je nebezpečné. Může to totiž vést k infarktu, onemocnění ledvin, mozkové trombóze, zhoršení či ztrátě zraku nebo k demenci. Na vytvoření směsi, která vám s vysokým tlakem pomůže, budete potřebovat:

Fotografie: Freepik
  • 4 celé česneky
  • 4 cm zázvoru
  • 4 citrony
  • 2 litry vody

Citron a zázvor nakrájejte na plátky, poté oloupejte česnek. Všechny ingredience vložte do mixéru a mixujte, dokud vám nevznikne hladká tekutá směs. Tu následně nalijte do pánve a chvíli ohřívejte samostatně. Pak přidejte vodu a přiveďte ji k varu. Chvíli provařte, nechejte vychladnout a poté nalijte do lahve a vložte do ledničky. Každý den byste po ránu a před spaním měli vypít jednu sklenici tohoto nápoje.

Zdroj: Healthline

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]