Olej z pampelišek je skvělým pomocníkem při zdravotních problémech

Nemusí se z nich dělat jenom med. My vás naučíme unikátní olej z pampelišek, který využijí hlavně ti, kteří mají problémy se svým zdravím. Pokud do této skupiny patříte a nechcete vše řešit neúčinnou chemií, zkuste přírodní cestu. Zaujme vás nejenom tím, že funguje, ale i tím, že příprava silného a účinného oleje je velmi jednoduchá.

Olej z pampelišek pomáhá v mnoha oblastech

Pampelišky rostou všude kolem nás a málokdo si uvědomuje, jak jsou zdravé a jak jsou pro naše tělo prospěšné. I proto jsou často využívány na osvědčenou jarní detoxikaci. Ta ale není jedinou možností, jak je využít. Pomohou prospět našim játrům, stejně jako dokážou ulevit od problémů s žaludkem. Též nelze zapomínat na jejich pozitivní vliv na zrak.

Dále je nutné připomenout, že v některých kulturách se pampelišky používají jako podpora léčby vředů, nebo dokonce tuberkulózy. Také jsou používány pokud člověk trpí různými kožními problémy, jako jsou vyrážky nebo ekzémy. Též nelze opomíjet pomoc těm, kteří mají problémy s pohybovým aparátem. Tedy s klouby.

Lék, který připravíte sami

Olej z pampelišek může být však využíván také v případě relaxace a potřeby navození psychické pohody, nebo také v případech, kdy chcete eliminovat bolesti hlavy, nebo třeba i bolesti kloubů. Též dokáže dobře stimulovat imunitní systém a tak pomoci předcházet celé řadě chorob.

Olej se ale hodí také ženám, které mohou trpět různými cystami, mohou mít problémy s lymfou, stejně jako se u nich mohou objevovat také potíže s menstruací. I tady může být pomocník jen jeden, jehož základem jsou květiny, které rostou venku.

Jak na přípravu?

Pokud se rozhodnete si olej z pampelišek nachystat, tak vám ukážeme, že se nejedná o skutečně nic komplikovaného. Právě naopak. Jedná se o snadný postup, na který budete potřebovat:

  • Pampeliškové květy
  • 500 ml kvalitního rostlinného oleje

Jakmile máte, vezměte čistou sklenici a napěchujte do ní očištěné květy pampelišek. A potom důkladně zalijte olejem. Přes okraj dejte gázu a následně nechte na teplém místě po dobu zhruba 2 týdnů. Tato doba postačí k tomu, aby se do oleje uvolnily všechny důležité látky. Poté ho můžete začít používat. Tak, že ho budete mazat na postižená místa, tak i tím způsobem, že ho budete klasicky užívat vnitřně. Obojí je možné.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]