Jednoduché tipy pro krásnou pokožku, aby byla dlouho bez vrásek

Vrásky jsou nevyhnutelnou součástí stárnutí a není na nich nic urážejícího. Ovšem překvapit vás mohou i v nižším věku, což není zrovna žádoucí. Vrásky v brzkém věku vypovídají mnohé o životním stylu, jídelníčku, zdraví a celkovém pohledu na svět. Většina lidí se vráskám do určitého věku brání a snaží se s nimi bojovat. Nejlépe je tedy zasvětit tento čas prevenci a případně jejich výskyt redukovat.

Vrásek si všímáme nejvíce na tváři, ale objevují se po celém těle. Na krku, dekoltu, rukou. Ne vždy to závisí jen na péči o pokožku. Svou roli zde hraje hydratace (pitný režim), spánek, stres, kouření cigaret, genetické faktory, sluníčko, jídelníček.

Kosmetická prevence

Lépe než bojovat s vráskami je zasvětit čas prevenci. To znamená – používání vhodné kosmetiky, ochrana pokožky před slunečním zářením, včasná hydratace a výživa pokožky. Správná denní a noční kosmetická péče a nikdy nechodit spát s neodlíčenou/neumytou tváří.

Hydratace

Hydratovat pokožku je základ. Ovšem nejen pomocí kosmetických přípravků, ale především tím, že budeme pít dostatek vody. Vrásky jsou často důsledkem špatné hydratace. Dodržování pitného režimu je základ.

Zdravá strava

Zdravý jídelníček je takový, který je co nejvíce pestrý a zajímavý. Nechybí v něm vitamíny A, B, C a E. Z minerálů je to pak především selen a zinek. Ve zdravém jídelníčku by neměla chybět vláknina, ovoce, zelenina. Naopak je dobré vyhnout se sladkostem, limonádám, smaženým jídlům a pokrmům, které nijak zdraví neprospívají.

Dostatek spánku

O tom, že nedostatek spánku škodí, asi všichni víme. Proto je vhodné zbytečně neponocovat a snažit se o dodržování spánkové hygieny. Není pravdou, že noční spánek dohoníte tím, že budete o víkendu vyspávat do oběda. Rozmyslete si tedy, zda vám ponocování víkend co víkend opravdu za to stojí.

Masáž obličeje a obličejová jóga

Masáž obličeje a obličejová jóga jsou skvělí pomocníci v oddálení prvních viditelných vrásek. A dokonce vám pomohou i tehdy, když se první hlubší vrásky začnou objevovat. Pomohou s redukcí vrásek a lepším vzhledem pokožky.

Obličejové masky a výživa

Výživu pleti dodáte nejen pomocí výtečného salátu, který je naditý živinami, ale i výživou pokožky zvenčí. Připravujte si doma alespoň jednou za dva týdny domácí masky plné živin. K výrobě domácí masky můžete použít ovoce, zeleninu, ovesné vločky, kurkumu, med, různé oleje, vajíčko, jogurt, tvaroh a mnoho dalšího. Skvělý pomocník je i aloe vera.

Fotografie: Pixabay