Domácí způsoby odlakování nehtů, které ocení každá žena. Průmyslové odlakovače již nebudou třeba

Fotografie: Freepik

Pro snadné čištění nehtů na rukou a nohou není vždy nutný průmyslový odlakovač. K odstranění laku existuje 6 účinných přírodních prostředků.

Mít oprýskaný lak na nehty je nevzhledné. Někdy nám však nečekaně dojde odlakovač a nový si hned pořídit nemůžeme. Jak vyřešit tuto situaci? Víte jak odstranit starý lak na nehty bez odlakovače? Máme pro vás zcela jednoduché metody nejen pro stav nouze, ale také pro ty, kteří mají křehké nehty a odlakovač jim je ještě více ničí.

Fotografie: Freepik

Za co tedy vyměnit odlakovač?

Všimli jste si, že většina odlakovačů obsahuje citron? Právě ten můžete použít pro odlakování nehtů. Budete potřebovat vlažnou mýdlovou vodu a kousek citronu. Stačí ponořit nehty asi na pět minut do vlažné mýdlové vody a potom je otřít o plátek citronu. Je to ideální řešení pro ty, kterým acetonové odlakovače způsobují potíže. Ideální je po odlakování na nehty nanést ricinový olej.

Zdroj fotografie: Freepik

Dalším přípravkem je ocet. Opět je nejprve nutné namočit nehty do mýdlové vody. Ideálně je mějete namočené 10 – 15 minut. Poté v nádobě smíchejte ocet s citronem.

Vezměte bavlněný hadřík a namáčejte ho do směsi, která odstraní zbytky laku z vašich nehtů. Pomoci by vám mohl také alkohol. Do alkoholu namočte vatový tampon a tím pak odlakujte nehty. Jde o velmi účinné řešení. I v tomto případě můžete nehty nejprve změkčit v mýdlové vodě. Po odlakování je ošetřete jojobovým olejem.

Pomoci vám může i deodorant

Není to sice zrovna ekologické řešení, ale i deodorant vám může pomoci odstranit lak. Aerosol totiž obsahuje aceton a rozpouštědla jako je alkohol. Vezměte tedy deodorant ve spreji a tampon. Stejně tak vám může pomoci hydroalkoholická kapalina. I do ní můžete namáčet vatový tampon, kterým lak y nehtů odlakujete. Na konci si umyjte ruce, alkohol vám je totiž může vysušit.

Fotografie: Pixabay

Možná se vám to bude zdát nereálné, ale existuje ještě jeden trik. Zkuste k odlakování použít starý lak na nehty a bavlněný kapesník. Stačí ho nanést na nehty a nenechat ho zaschnout. Ještě mokrý ho odstraňte. Možná budete muset proces několikrát zopakovat. Na závěr je vhodné také nehty umýt v mýdlové vodě. Poté použijte rostlinný olej, aby se vaše nehty leskly a nevysušovaly se. Všechna tato řešení jsou samozřejmě nouzová a je třeba je používat krátkodobě. Jde pouze o alternativy.

Zdroj: Stylecraze

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]