9 možností, jak ještě využít čajové sáčky – na pokožku, nábytek i pro lesk vlasů

Pokud se u vás doma pravidelně pije čaj v čajových sáčcích, pak zbystřete, protože než je vyhodíte, můžete s nimi ještě prakticky naložit. Přinášíme vám tipy, jak lze čajový sáček ještě využít poté, co si uděláte lahodný čaj.

  1. Osvěžovač a čistič koberců

Použité sáčky můžete využít k osvěžení koberců. Nechte čajový pytlík důkladně uschnout a vysypte jeho obsah do skleničky, kde přidáte ještě i jedlou sodu. Touto směsí pak posypte vyluxovaný koberec – společně tak čaj a soda zbaví koberec nečistot a pachů.

  1. Hydratace pokožky

Použité čajové sáčky (ze zeleného čaje) můžete znovu zalít vodou a nechat „čaj“ vychladnout. Poté jej nalijte do rozprašovače a používejte na kůži. Případně namočte do čaje vatový tampónek a naneste na pleť.

  1. Na kruhy pod očima

Čajové pytlíky pomohou s tmavými kruhy a otoky kolem očí. Jakmile si uděláte čaj, umístěte pytlíky do lednice a nechce vychladit. Pak si je přiložte na oči a nechte několik minut působit. Obsah kofeinu zmenšuje krevní cévy kolem očí a chlad minimalizuje otoky.

  1. Na kůži sluncem podrážděnou

Čaj pomáhá zklidnit spálenou pokožku a snižuje možnost zánětů. Pytlíky, které vám zůstaly, opět zalijte horkou vodou a nechte vychladit. Udělejte si však silnější odvar než v případě hydratace pokožky.

  1. Leštěnka na nábytek

Slabý čaj lze použít k obnově lesku dřevěné podlahy či nábytku. Pár zbylých sáčků nechte znovu vyluhovat ve vodě a pomocí měkkého hadříku aplikujte tam, kam potřebujete. Hadřík nesmí být zmáčený, pouze jemně navlhčený.

  1. Relaxační koupel

Použité čajové sáčky naházejte do vaší koupele a nechte vyluhovat. Antioxidanty v čajových lístcích zanechají vaši pokožku hydratovanou a vůně čaje vám pomůže s uvolněním. Vhodný je v tomto případě heřmánek, levandule, jasmín anebo zelený čaj.

  1. Sáčky na rozdělání ohně

Čajové sáčky můžete použít také k rozdělávání ohně. Stačí, když je necháte uschnout, a poté namočíte do roztaveného vosku nebo do oleje. Pak sáčky můžete použít pro lepší rozdělání ohně.

  1. Absorbuje zápachy

Čajové sáčky nechte proschnout, a pak je použijte dle potřeby. Vložte do skříně, šuplíku, botníku či lednice. Čajové sáčky absorbují zápach a podle typu čaje i jemně voní.

  1. Pro lesk vlasů

Opět připravte z použitých čajových pytlíků odvar, nechte vychladnout a přelijte si s ním již umyté vlasy. Osušte a máte hotovo. Jsou-li vaše vlasy světlé, propláchněte si vlasy nejdříve odvarem a teprve poté umyjte.

Obrázek: pixabay