Co vše dokáže s atmosférou domova udělat obyčejný citron

Citrony zná velmi dobře každý. Je to ovoce, které je plné vitamínu C, hodí se v zimě do horkých nápojů a čajů, v létě pak do limonád. Stejně tak se uplatní při dochucení jídel. Většina z nás má rovněž zafixováno, že by měl citron být nezbytnou součástí zdravého jídelníčku. Tedy především šťáva z něj.

Mimo to, že citron dodává tělu vitamín C, který podporuje obranyschopnost těla dokáže léčit mnoho zdravotních neduhů, od problémů s trávením po ledvinové kameny, revmatické potíže a další. Tímto však výčet jeho schopností nekončí. Dodává tělu vitamíny, dokáže léčit, je výtečnou prevencí, hodí se k dochucení jídel a… používá se také v kosmetice.

Každá žena, která chce být krásná by neměla na citron zapomínat. V kosmetice se používá docela často. Jak na léčbu akné, eliminaci fleků na kůži, tak pro mladistvý a zářivý vzhled pokožky. Mimo kůže se jeho účinků využívá také v oblasti manikúry – je skvělý pro nehty. Má bělící účinky, takže lze využít i k bělení zubů.

Mimo jeho výčtu skvělých vlastností a schopností i úžasně voní. Jeho vůně se v minulosti využívala k léčbě depresí a vlastně se využívá dodnes v aromaterapii pro zlepšení nálady. Proč tedy nevyužít jeho kouzelnou vůni i doma a nevytvořit tak díky něj příjemnou atmosféru. Léčivé síle vůně se přikládá poslední dobou stále více pozornosti.

Přírodní citronový osvěžovač

Osvěžovač lze vytvořit mnoha způsoby. Buď usušíte vymačkaný citron a nastrouháte jej a kůru umístíte po domě v plátěných pytlíčcích anebo stačí položit ony vymačkané půlky na parapet, jakmile přestanou vonět, vyměníte je. Aby citron vydržel dlouho vonět stačí, když ho rozříznete do kříže, aby se trochu otevřel a jeho vůně bude vystupovat do prostoru. Proč to dělat už víte – jeho vůně podporuje dobrou náladu, neutralizuje zápachy a navíc vám pomůže s dýcháním.

Bude se vám lépe dýchat

Rozkrojený citron možná uvidíte často u lidí, kteří trpí na alergie či astma a jiné respirační potíže. Nejedná se sice o žádný lék, ale dokáže zmírňovat projevy spojené se zhoršeným dýcháním. Umisťovat rozkrojený citron se doporučuje také do ložnice. Podporuje relaxaci. Budete se cítit víc odpočatí a plní energie. Navíc vám to v ložnici bude krásně vonět.

Obrázek: pixabay