Vitální 90letý stařík klame svým mladistvým vzhledem. Nikdo mu nevěří, kolik je mu let

Fotografie: Depositphotos

Nemá vrásky, pálí mu to a je ve skvělé fyzické kondici. 90letý muž prozradil tipy, kterými se udržuje. Kdejaký padesátník by mu mohl závidět.

Říká se, že věk je jen číslo, a tento muž je toho jednoznačným důkazem. Za jeho vitalitou však nestojí geny, ale pravidelná rutina, které se věnuje již desítky let. Má tipy na péči o pleť, tělesnou kondici i mysl. Ve videích, jež zveřejňuje na svém tiktokovém kanálu, tak nechává fanoušky nahlédnout do svého života a sdílí rady, jak se můžete i v takto požehnaném věku cítit mladí a svěží.

Jeho pohyblivost je obdivuhodná

Je to opravdu neuvěřitelné, ale tento muž snad umí zastavit čas. Robert Eddison z Londýna začal před časem nahrávat krátká videa na TikTok, ve kterých prozrazuje své tajemství. Už jen to, že mu v 90 letech nedělá problém pracovat s moderními technologiemi, o mnohém svědčí. Je neuvěřitelně pohyblivý, nemá hůlku a jeho pleť je téměř bez vrásek. Nikdo mu nevěří, kolik je mu let.

V jednom z videí tak můžete vidět, jak přichází o hůlce a celý se klepe. To je však jen představení. Za chvíli hůlku odhodí a prozrazuje, díky čemu je v tak dobré kondici. „Místo toho, abyste spoléhali na berle, každý den provádějte balanční cvičení,“ říká Robert a zároveň předvádí stoj na jedné noze. To samé platí i pro mozek, pokud ho netrénujete, zakrní. Prozrazuje, že být aktivní na sociálních sítích je podle něj dobrý způsob, jak si v pokročilém věku trénovat mozek.

O pleť se řádně stará

„Je mi 90, ale nikdo mi to nevěří. Tady je pár triků, které používám, abych si udržel mladistvý obličej. Každý den ho masíruji krémem proti stárnutí s UV filtrem, a to posledních 50 let. Abych se vyhnul vráskám pod očima, štípu kůži pod nimi. Také nepiju, ani nekouřím. Takže se starejte dobře o svou pleť, používejte ochranu proti slunci a vyhýbejte se stresu,“ radí Robert v jednom ze svých dalších příspěvků.

@roberteddisonofficial How flexible is your back? #backproblems #exercisedaily #fyp #roberteddison ♬ original sound – Eddison Wordplay

Když však zveřejnil příspěvek, ve kterém leží na zemi a má nohy za hlavou, většina sledujících už opravdu nevěřila vlastním očím. Robert prozradil, že měl v mládí úraz zad a jeho ortoped mu doporučil sadu cviků. Ty tedy cvičí denně od svých 30 let. Začíná hned po probuzení v posteli. Přitáhne si obě kolena na hrudník a poté nohy přetáčí na jednu a na druhou stranu. Jak z postel vstane, zvedne ruce a vytahuje se co nejvíc do výšky a to samé dělá i v mírném záklonu. Jeho ohebnost by mu mohl závidět kdejaký čtyřicátník.

Pravidelně také cvičí jógu a udržuje se mladý i na psychické úrovni. Přiznal, že většina jeho vrstevníků mu připadá nudná a jeho přátelům je prý kolem 40 let. O tom, jak se stravuje, zatím nic neprozradil. Ze všech jeho videí je však zřejmé, že platí jedno pravidlo, a to je každodenní rutina. Pokud se tedy chcete dožít devadesátky ve stejné kondici jako Robert, měli byste již teď do svého života zapojit každodenní péči o pleť i tělo. Zdá se, že se to později opravdu vyplatí.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]