Jednoduché cviky, díky kterým získáte pevnou a zároveň štíhlou postavu. Za pokus to opravdu ustojí

Fotografie: Pexels

Štíhlá postava je snem každé ženy, a to nejen v období léta, kdy nastává plavková sezóna. Úzká postava ale není vše, je zapotřebí i posílit naše svaly.

Posílení svalů nedosáhneme tím, že budeme hladovět. Omezením jídla můžeme dosáhnout štíhlé postavy, ale tento efekt bude pouze krátkodobý a nebude pro nás vhodný ze zdravotního hlediska. Když ale do svého denního plánu zařadíme správné cviky, dosáhneme během chvíle nejen vysněné štíhlé postavy, ale také posílíme naše svaly a budeme působit mnohem zdravěji. Při pravidelném cvičení ani není potřeba se omezovat, co se stravování týče. Tato metoda hubnutí je mnohem zdravější a přinese nám dlouhodobý efekt. Pojďme se podívat na seznam cviků, které bychom neměli vynechávat.

Fotografie: Pexels

Cvičit může začít kdokoliv, bez ohledu na věk nebo váhu

Moderní doba nás svádí k tomu, abychom měli sedavý způsob života. Většinu svého času trávíme u počítače, a to se negativně podepisuje na naší postavě. Je proto důležité o sebe pečovat a zahrnout do našeho dne i pravidelný pohyb. Předejdeme tak nejen zdravotním problémům, ale budeme působit klidněji a pozitivně. Cvičení totiž do našeho těla uvolňuje hormony štěstí.

Nemusíte se bát, níže uvedené cviky zvládne každý, bez ohledu na to, kolik má kilogramů nebo jaká je jeho aktuální fyzická kondice. Stačí jen najít v sobě dostatek odhodlání a motivace a s cvičením pomalu začít. 

Fotografie: Pexels

Nejzákladnějším, ale také nejúčinnějším cvikem jsou obyčejné dřepy. Ty nám pomohou zpevnit pánev a dolní končetiny a jejich hlavní svalové skupiny. Díky tomu bude naše pozadí pevnější. Dřepy lze provádět kdykoliv a kdekoliv.

Je zapotřebí hlídat si během jejich provedení chodidla, ta by měla být vždy rovná a jejich rozestup by měl odpovídat šířce našich boků. Jednoduše si lze představit, že si chceme sednout na židli. Přesně tímto způsobem se dřep provádí. Provedení cviku je pomalé a dochází během něj k pokrčení v oblasti kolen. Vždy se musíme ujistit, že tělo držíme v rovné linii a že naše kolena při dřepu nepřesahují hranici prstů. 

Vysněné postavy docílíme i pomocí jednoduchých cviků

Dalším známým, ale velmi účinným cvikem je takzvaný plank. Tento cvik se zaměřuje na problematickou část našeho těla, a to břicho. Jeho provedení je velmi jednoduché, držením svého těla totiž napodobujeme prkno. Nejprve si lehneme na břicho a zapřeme se za naše lokty, ale i konce prstů na nohou. V této pozici se snažíme vydržet potřebnou dobu, dle naší kondice.

Díky tomuto cvičení dochází k výraznému posílení svalů břišní oblasti. Pokud místo opření o lokty využijeme naše dlaně, budeme cílit na svaly hrudního koše. Jednoduše takto přejdeme k dělání známých kliků. 

Fotografie: Pexels

Zapomínat ale nesmíme ani na svaly zádové, jejich posílení nám může výrazně ulevit od bolesti, která se stupňuje kvůli sedavému zaměstnání. Zádové svaly nám také dopomohou ke korektnímu držení těla. Díky tomu budeme vypadat vyšší, štíhlejší a opticky se nám zmenší bříško.

Pro protažení zádových svalů si lehneme na záda na zem, pokrčíme kolena a lehce je přitlačíme na naše tělo. S ohnutými koleny se následně točíme nejprve na pravou a poté na levou stranu, aby se naše kolena dotkla země. Tělo, včetně horních končetin, vytáčíme vždy opačným směrem než koleno. Měli bychom cítit napětí svalů.

Zdroj: Practo