Stará žena se na svůj odraz v zrcadle už nevydržela dívat. Díky této proměně omládla o 20 let

Fotografie: Depositphotos

Carol prošla kvůli těžkému dětství životem sama a bez opory. Nyní se rozhodla podstoupit změnu vzhledu, aby našla své ztracené sebevědomí.

Líčení na ženách mnoho mužů považuje za faleš. Tento příběh ale dokazuje, že „malovátka“ mohou mít mnohem větší roli, než by se mohlo na první pohled zdát. Umí třeba vrátit staré ženě úsměv na rty a vlít jí do žil novou chuť do života.

Malování pro muže i ženy

Líčení, make-up, „udělat ze sebe člověka“. Proces zkrášlování je součástí lidské kultury už odpradávna, dříve byl dokonce stejně typický pro ženy jako pro muže. Zvýrazňovaly se oči, rty, vlasy, ale i třeba uši a ušní lalůčky. Ale nejde tu jen o zakrytí nedokonalostí a vylepšení vzhledu, jak uvádí portál Babinet, líčení rovněž zvedá sebevědomí, danou osobu dělá přitažlivější a okolí je k ní všímavější.

Péče o vzhled se přitom ukazuje být důležitou během celého života, jak dokazuje i emotivní příběh ze SvětaKreativity, o muži, který absolvoval kurz líčení, aby mohl zkrášlovat svou slepou ženu. Dobře aplikovaná dekorativní kosmetika umí vzhled člověka nejen pozměnit, ale rovněž ho opticky omladit, dodat mu svěžest, ale hlavně podtrhnout jeho přirozenou krásu. Třeba takové Carol pomohlo v jejích 80 letech líčení vidět v sobě opět ženu.

Stará žena

69letá žena po rozvodu toužila po radikální změně. Její přání stylistovi ihned vyrazilo dech

Nelehká cesta životem

Carol od dětství trpí posttraumatickou stresovou poruchou. Za její trápení může násilnický otec, který se nerozpakoval na ni i její sourozence vytáhnout třeba i brokovnici, jak žena uvádí pro portál MadlyOdd. I přes terapie a profesně úspěšný život se Carol nikdy nepodařilo překonat obavu z mužů. Ve svých 40 letech si ale splnila sen o mateřství, kdy za pomoci umělého oplodnění přivedla na svět syna. Z něho se později stal její „parťák“, o kterého se dnes může opřít.

V řece času nicméně ztratila Carol tak trochu směr a vlastně i sebe samu. Proto se rozhodla podstoupit proměnu svého vzhledu a objevit v sobě opět ženu. Jak je vidět na videu zveřejněném na youtubovém kanále Makeoverguy, vizážistům se pomocí bezchybného make-upu podařilo přirozeně podtrhnout její ženskost. Vlasy dostaly vzdušný střih a díky melírům Carol doslova prozářily. S novým vzhledem i načerpanou sílou se Carol půjde nyní životem určitě s větší lehkostí.

Veškerý volný čas trávila s prsty na klávesnici. Psaní článků se časem stalo jejím největším koníčkem. Neustále ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*