Žena ztratila zrak. Manžel se rozhodl absolvovat kurz líčení, aby se i nadále jeho láska mohla cítit vždy krásná

Starší manželský pár tančí
Fotografie: Unsplash

Vdát se znamená podle tradice slíbit si lásku v nemoci i ve zdraví. Ne každý se tímto heslem řídí, ale jsou i tací jako Des Mohanan (85), kteří vědí, co to opravdová láska skutečně znamená.

84letá Mona Donahanová je žena, která vždy dbala o svůj vzhled a ráda se oblékala. Většina lidí ale dosáhne nebo dospěje ve svém životě do bodu, kdy si uvědomí, že stárnou. U Mony se to stalo, když jí bylo 83 let a její zrak se dramaticky zhoršil. Ta, která si vždy sama upravovala vlasy a ráno se nalíčila, měla najednou velké potíže s malováním očí a rtů. Nakonec i česání vlasů se pro Monu stalo příliš obtížné.

Stáří, které zapříčinilo ztrátu nadání

Její manžel Des viděl smutek, který jeho ženu zasáhl, když si uvědomila, že už nemůže nadále dbát o svůj vzhled. Rozhodl se s tím tedy něco dělat. Miloval svou ženu Monu víc než cokoli jiného, ​​a tak ji odmítl učinit nešťastnou z toho, že nemůže dělat určité věci. „Moně se nadále zhoršuje zrak, takže v budoucnu se nebude moci nalíčit. Myslel jsem, že čím dříve se to naučím, tím lépe“, řekl Des Donahan.

Manželovo krásné gesto vůči manželce

Desovi bylo 84 let, když se rozhodl udělat něco, co pro něj bylo zcela netypickým tématem. Objednal si kurz líčení a kadeřnictví. S vizážistkou Rosie O’driscoll, známou jako jednu z nejlepších ve Velké Británii, se Des naučil vše ohledně make-upu a vytváření elegantních účesů. Zpočátku to pro starého muže vypadalo poněkud složitě, ale po osmi měsících kurzů, se Des úplně všechno naučil.

Konečně může opět nosit make-up

Zbývala už jen jedna věc. Vyzkoušet svoje praktiky na své manželce. Des si totiž nadále stál za svojí ambicí, že jeho žena musí vypadat a cítit se krásně. Když skončil, mohl si říkat „Stylista.“ Ale na rozdíl od ostatních, kteří absolvovali kurz a snili o tom, že získají exkluzivní zaměstnání jako stylisté, měl Des úplně jiný cíl. Samozřejmě se jednalo o jeho manželku, která je za Dese i sebe šťastná, že může konečně zase nosit make-up a vypadat k světu.

Zdroj: Newsner

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]