Rady a tipy pro krásné oční linky – ten pohled pak stojí za to

Pokud nepatříte zrovna k odborníkům (vizážistům) a máte jen málo praxe s domácím líčením, pak namalovat si dokonalé oční linky může být noční můra. Jenže občas vyrážíme do společnosti a našim přáním je vylepšit svou tvář pomocí šmínků, jak to jen půjde. Přinášíme vám tipy, jak docílit úžasných očních linek a nestát u zrcadla půlku dne.

Tužka, gel nebo tekuté linky?

Když se snažíte o dokonalou oční linku, nemusíte se spoléhat pouze na tužku. Existují 3 možnosti, jak oční linky nakreslit. Vlastně oční linky lze nakreslit i pomocí řasenky či očních stínů, ale více se dozvíte v článku. 

Tužka: je matná a snadno se aplikuje. Ideální pro nováčky. Případné chyby se lépe odstraňují. Použít se dají nejen pro nakreslení linky, ale i kouřový efekt.

Gel: bývají většinou matné a nakreslit se s nimi dají tenoučké, ale i silnější linky. Chce to už trochu obratnosti.

Tekuté linky: jsou skvělé pro vytvoření přesné linie. Dá se s nimi rovněž nakreslit úzká linka, ale i silnější/dramatičtější efekt. Vhodnější jsou pro zkušenější a obratnější.

Tečkování

S našimi triky zvládnete hravě všechny varianty líčení očních linek. První pomůckou je tečkování. Na očním víčku si utvoříte pomocné body, které pak spojíte a vykreslíte. Jak přesně na to můžete shlédnout v přiloženém videu.

Přerušované linky

Dalším trikem pro dokonalou oční linku jsou přerušované linky. Místo teček si uděláte na očním víčku přerušované linky, které pak spojíte. Tato oční linka je méně dramatická, tenká a bude vyhovovat většině žen.

Hrajte si

Existuje mnoho způsobů, jak nakreslit oční linky. Experimentuje s měkkými a ostrými liniemi, jen tak zjistíte, co vám nejvíce sluší a vyhovuje.

Mokré oční linky

Máte-li dojem, že klasické oční linky nejsou nic pro vás, ale přesto chcete docílit uhrančivého pohledu, zkuste tzv. mokré oční linky. Linku nebudete kreslit na oční víčko, ale pod horní část řas (na mokrou linku). Jedná se o techniku, která nabízí profesionální vzhled a oči to výrazně zvětší. Pro úplné zvětšení očí existuje ještě jeden trik. Na horní mokrou linku přijde tmavá barva a na spodní mokrou linku světlá. Tím se oko více otevře.

Linku si předkreslete

Pokud se bojíte pracovat s tekutou linkou, tak si nejdříve linku nakreslete tužkou na oči. Až budete mít pocit, že už je to ono, pak teprve obtáhněte tekutou oční linkou. Přeci jen déle vydrží a nerozpíjí se, jako obyčejná tužka.

Z obyčejné tužky gelová

Klasickou tužkou se vám asi nepovede docílit dramatického vzhledu. Pokud nemáte po ruce žádnou gelovou linku, zkuste tužku nahřát nad plamínkem a pomocí štětečku namočeného do roztopené tuhy nakreslete linku.

Nenatahujte kůži

Existují zásadní chyby, které mnohé ženy při líčení dělají. Jednou z nich je přílišné natahování kůže. Jakmile se kůže vrátí do původní podoby, linka změní tvar a nebude vypadat hezky. Bude vlnitá nehledě na to, že hrozí rozmazání.

Kosmetika na maskování chyb

Stane se, že při líčení přetáhneme anebo se nám dekorativní kosmetika obtiskne. Nemusíte hned oko umývat a začínat znovu, pokud je linka jinak v pořádku. Použijte kosmetiku na maskování chyb.

Linka pomocí karty

Nedaří se vám protáhnout oční linku v dokonalém směru? Použijte jako pomůcku kartu, kterou přiložíte ke spodní části oka, tím se vám ukáže směr, kterým by měla linka nahoře pokračovat. Inspirujte se přiloženým obrázkem. Ještě jednodušší trik místo karty je nalepit si v tomto směru na pokožku náplast či lepicí pásku, kterou pak nesmíte zapomenout odlepit.

Ombré oční linky

Nejen vlasy či lakování nehtu ve stylu ombré vypadá zajímavě. Zkusit si tak můžete nakreslit i oční linky. Je to metoda i pro méně zkušené. Použijte světlejší barvy. Třeba bílou či krémovou a šedou nebo modrou. Linku začněte kreslit světlou barvou a pokračujte barvou tmavší. Pomocí štětečku pak barvy do sebe hezky prolněte.

Řasenka a oční linka v jednom

Oční linky nemáte a tužka se někam zatoulala? Nevadí. Použijte řasenku. Namočte do ní štěteček a nakreslete si linku řasenkou. Ta se dá použít nejen na řasy, ale i kreslení očních linek, na obočí a ve finále na řasy.

Oční linka pomocí kleštiček na řasy

Další trik, který vám výrazně usnadní práci, je linka pomocí kleštiček na řasy. Jednoduše na kleštičky naneste tužkou vrstvu a natočte si řasy, kdy se při jednom linka z kleštiček obtiskne na horní okraj víčka. Pokud nebude dokonalá, upravte pomocí štětečku.

Oční stíny jako linka

I oční stíny lze použít namísto tužky, gelu či tekutých očních linek. Stačí vybrat vhodnou barvu, tenký štěteček a hurá na to. Pro dramatický efekt kápněte do očních stínů trochu vody.

Obrázky: experthometips.com