Malý chlapeček toužil po svém vlastním domečku. Jeho zručný otec mu přání splnil

Mít svůj vlastní pokoj je snem asi každého dítěte. Bohužel, nejen pokud máte mladšího nebo staršího sourozence, to není vždy možné, neboť v bytě se často nenachází další místnost, ze které by vám rodiče mohli pokoj udělat. Navíc hlavně maminky, pokud jsou děti menší, dávají z praktických důvodů přednost tomu, pokud s nimi jejich ratolesti spí ve společné ložnici.

I tak je ale možné udělat ve společné ložnici rodičů dítěti koutek, který bude jen jeho. Příkladem může být speciální multifunkční postel, kterou se pro svého malého synka rozhodl postavit jeden milující a kreativní otec.

Touha po vlastním domečku

Malý chlapeček toužil po vzoru z pohádek po svém vlastním domečku. Rodina mu ale jeho přání po vlastním prostoru například v podobě právě vlastního dětského pokoje nemohla splnit. Otec se tak rozhodl, že nejlepším kompromisem, který pro syna může udělat, je postavit mu v ložnici postel ve stylu domečku.

On tak bude mít pocit soukromí a zároveň bude stále s nimi v jedné místnosti. Manželce se tento nápad také líbil, a tak se nadšený otec hned pustil do práce.

Nejprve vše dobře proměřil a namaloval plánek, jak by měl domeček vypadat. S tímto plánkem později zamířil do obchodu, kde si podle něj nechal nařezat jednotlivá dřevěná prkna. Ty pak doma podle svého plánku spojil pomocí hřebíků a dalších materiálů tak, aby byla postel odolná.

Ruku k dílu mu přidal také jeho otec, dědeček malého chlapečka, který byl nápadem rovněž nadšen a chtěl, aby se z domečku jeho vnuk mohl radovat co nejdříve. Po postavení dřevěnou konstrukci natřeli bílou barvou, aby se hodila do stylu interiéru místnosti, a vybavili ji matrací a polštářky.

Na spaní i na hraní

Výsledek, který naprosto předčil veškerá očekávání, můžete vidět na fotografiích, prostorná a pohodlná postel s matrací a stříškou, která na první pohled připomíná klasický domeček. Synovi se v ní bude nejen pohodlně a bezpečně spát, neboť díky prknům okolo, které tvoří stěny domu, z ní nemůže v průběhu spánku spadnout, ale jistě mu během dne poslouží také jako skvělé místo pro hraní.

Fotografie: Mediainfo

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]