Babička se k prosbě o pohlídání vnuka vyjádřila způsobem, který na internetu vyvolal rozpolcené reakce

Fotografie: Depositphotos

Stát se rodičem přináší jeden z nejkrásnějších a nejdojemnějších momentů v životě člověka. Je to okamžik plný radosti, kdy můžete poprvé obejmout své dítě. Obdobně, narození dítě vnímají i prarodiče.

Vidět své děti, jak se stávají rodiči, mnohdy prarodiče vnímají jako dokončení svého životního cyklu. Je obecně známo, že mnoho rodičů tajně doufá, že jejich děti se jednoho dne usadí a poskytnou jim radost z vnoučat. Starat se o vnoučata může být pro prarodiče zdrojem obrovského štěstí a poskytovat jim nový smysl života, což je zážitek, který je často považován za ještě naplňující než péče o vlastní děti.

Rodiče si to ale velmi často pletou s povinností

Na sociální síti Reddit se jedna babička svěřila se situací, kdy se ocitla pod tlakem své dcery, aby se stala téměř neustálou chůvou pro svou vnučku. Tato 65letá žena, která žije se svou 26letou dcerou od doby, kdy její manžel opustil, popisovala, jak se stará o vnuka každý večer, zatímco její dcera pracuje. I přesto ale babička platí většinu domácích nákladů, zatímco dcera hradí náklady za dítě.

Podle webu Twice se ale babička ocitla ve velmi nepříjemné situaci ve chvíli, když se její dcera dozvěděla, že si plánuje vzít měsíc volna pro osobní odpočinek a regeneraci. Dcera to totiž viděla jako příležitost, jak ušetřit na nákladech za péči o dítě a zrychlit své plány na samostatné bydlení. Začala tedy naléhat na svou matku, aby zrušila své plány a místo toho se starala o vnuka.

Prarodiče neudrželi slzy štěstí, když otevřeli krabici se štěňátkem. Šlo o dojemný dar od vnučky

Babička si stála pevně za svým

Dcera přešla dokonce k nátlaku. Plakala a své matce říkala, že se snaží být nezávislá, ale být svobodnou matkou je těžké a ona nemá z její strany žádnou pomoc. Navzdory tomu, že se cítila provinile za to, jak jednala se svou dcerou, babička si stále cenila svého práva na osobní svobodu a rozhodování. Miluje svého vnuka, ale potřebuje také odpočívat.

Rodinná fotka
Fotografie: Pexels

Její situace vyvolala na sociální síti živou debatu, přičemž mnoho lidí vyjádřilo podporu babičce, zdůrazňující důležitost udržování osobních hranic a zdraví. O tom, že pouto mezi babičkou a vnukem může být silné, jsme čtenářům deníku SvětKreativity dokázali v nedávném článku, kdy babička s vnukem předvedla něco, co ostatním vyrazilo dech.

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

1 Comment

  1. Tam se není vůbec co rozhodovat. Zdraví babičky je nejdůležitější. How, nebo jak se to píše. Dcera je nerozumná bytost. A co má co vyčítat matce, že je ona svobodnou matkou?

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*