Babička Jarmila se vyděsila, když pitbullové začali štěkat na její vnoučata. Po chvíli zjistila jejich skutečné úmysly

Fotografie: Gastongato / Creative Commons / Attribution 2.0

Pitbullové jsou podle mnoha lidí zlá rasa psů. Bohužel špatné chování zvířat je většinou způsobené nevhodnou výchovou od člověka. Tito psi začali štěkat na malé děti a hrozilo jim velké nebezpečí.

Existuje velké množství psích ras a je jen velmi málo lidí, kteří se vyznají úplně ve všech. Každý člověk si ale v životě může oblíbit jedno plemeno, ale jiná zase naopak příliš nemusí. Někteří jsou však toho názoru, že například pitbullové jsou bojové plemeno, jež nejčastěji ubližují lidem a je agresivní. Tito pitbullové jednoho dne začali štěkat na malé děti, což vyděsilo jejich babičku. Po chvíli jí ale došlo, co se děje.

Neutichající psí štěkot

Mnohdy se stane, že si někdo pořídí nového pejska a prvních pár týdnů se mu věnuje. V té době je to totiž malé roztomilé štěně, se kterým si člověk hodně vyhraje a také ho často mazlí. Jakmile ale pes povyroste, někteří lidé o něj ztrácí zájem a nevychovají ho správně. Poté tito psi často štěkají a vůbec nevědí, jak se správně chovat. V tomto případě ale štěkot 2 pitbullů zachránil život malým dětem.

Jarmila má doma 2 pitbully

„Mám doma dva pitbully, již se jmenují Alvin a Marco. Jsou to velmi hodní a poslušní psi, kterých se nebojí ani moji vnoučci, již k nám chodí často na návštěvu. S mými psy nebyl nikdy problém a každý okolo věděl, že k nim může přijít, pomazlit je a pohladit. Jednoho dne se ale chovali velmi agresivně, a dokonce štěkali na mé vnoučky,“ řekla Jarmila, která je majitelkou Alvina a Marca.

Agresivní chování vůči malým dětem

„V ten den jsem vzala své vnoučky společně se psy na procházku ven, abychom byli i na čerstvém vzduchu. Zároveň jsem byla ráda, že takto zvládnu hlídat děti i vyvenčit psy. Alvin a Marco ale najednou začaly štěkat na děti a ty se jich začaly hodně bát,“ pokračovala Jarmila ve vyprávění.

pes pitbull
Fotografie: Freepik

Děti byly v šoku

„Absolutně jsem nechápala, co mým psům vlezlo do hlavy, a velice jsem se bála toho, že zaútočí na děti. Když jsem děti dala za sebe, štěkali Alvin a Marco i na mě. Po chvíli jsem ale zjistila, proč se chovají takto neurvale a nedokážu je uklidnit.“ Jarmila sama přiznala, že se svých psů také trochu bála, protože z jejich štěkotu a vrčení šla doopravdy hrůza.

Varování před nebezpečím

„Po malé chvilce jsem zjistila, z jakého důvodu na nás psi štěkali. Chtěli nás totiž celou dobu varovat před nebezpečím, které díky svému čichu vycítili. Na procházce jsme se totiž zastavili na dětském hřišti, kde byl pod klouzačkou ukrytý velmi jedovatý had. Alvin a Marco nás pouze chtěli ochránit před nebezpečím, ale sami přišli k úrazu,“ sdělila Jarmila a vyprávěla dál.

Psi museli být ošetřeni

„Protože nás moji pitbullové chtěli ochránit před nebezpečím, přiblížili se k hadovi až moc blízko a ten na ně zaútočil. Oba dva je kousl do tlapek a s mými pejsky to vypadalo opravdu špatně. Na veterině je naštěstí včas zachránili a nebudou mít žádné doživotní následky. Nyní vím, že mám doma dva velké ochránce, kteří zachránili mé vnoučky před uštknutím jedovatým hadem.“ Tímto sdělením Jarmila dokončila své vyprávění a je šťastná, že si vybrala zrovna pitbully.

Zdroj: Čtenářka – Jarmila K.