4letý chlapec si neustále stěžoval na bolest žaludku a plakal. Lékař udělal rentgen a pospíchal na operační sál

Fotografie: ArtBrom / Creative Commons / Attribution 2.0

Zdraví dětí může být ohroženo různými aspekty. Se svým příběhem se rozhodli podělit rodiče tohoto chlapce, který neustále plakal kvůli bolesti břicha.

Dětské zdravotní potíže by neměl brát žádný rodič na lehkou váhu. Může se totiž jednat o závažné komplikace, jež mohou v krajních případech ohrozit i život jejich dítěte. Když tedy dítě pláče kvůli nějaké bolesti, neměli by rodiče zlehčovat situaci, které jsou vystaveni. To je případ i tohoto malého chlapce, jenž měl veliké štěstí, že se rychle dostal do péče lékařů.

4letý chlapec stále plakal

Zdravotní komplikace malého chlapce začaly zničehonic. Jednoho dne ho v noci probudila bolest břicha a přirozenou reakcí chlapce byl pláč. Rodiče nejdříve mysleli, že má chlapec jen zácpu, a věřili, že ho to do druhého dne přejde. Jejich syn ovšem stále plakal a stěžoval si na bolesti břicha i další den, čímž rodiče pojali podezření na závažnější problém.

Rodina navštívila lékaře

Matka chlapce se dočetla, že se může jednat o koliku, což je onemocnění vyskytující se spíše u malých dětí. Tato nemoc většinou odezní sama a není potřeba lékařského zásahu. Chlapec však začal i zvracet, a proto se jeho rodiče rozhodli, že ho vezmou k lékaři. Ten okamžitě pojal podezření na akutní zánět slepého střeva, což se také potvrdilo. Chlapec tedy podstoupil operaci, kdy mu slepé střevo bylo odstraněno.

Bolesti stále přetrvávaly

Operovaný chlapec se zotavoval po zákroku v nemocnici. Nicméně operace stále nevyřešila jeho bolesti břicha, které nadále pokračovaly. Lékaři se tedy po pěti dnech rozhodli, že chlapci znovu udělají ultrazvuk celého břicha. Chtěli totiž zjistit, co chlapci stále přivádí jeho bolesti, aby mu od nich následně mohli ulevit.

Příčina byla v chlapcově žaludku

Až další vyšetření pomocí ultrazvuku odhalilo, že v žaludku chlapce není vše v pořádku. Lékaři zde nalezli náramek, který chlapci ucpal žaludek. Lékaři se tedy rozhodli pro další operaci, aby náramek ze žaludku odstranili.

I tento zákrok naštěstí dopadl dobře a chlapec se uzdravil bez dalších komplikací či následků. Nebýt však pohotové reakce lékařů a také toho, že rodiče chlapce neponechali nic náhodě, mohlo vše dopadnout daleko hůř.

Zdroj: TheSun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*