Dívka na invalidním vozíku se nemohla zúčastnit školního výletu. Její učitel neváhal ani vteřinu a připravil pro ni úžasné překvapení

Fotografie: Pixabay

Úsměv malého dítěte je jedna z nejkrásnějších věcí na světě. Nám dospělým tedy nezbývá nic jiného než pro naše ratolesti udělat vše, na co si vzpomenou.

Ryan Neighbors je milá desetiletá dívenka, která trpí idiopatickou herniací míchy. Jedná se o postižení, které dívku nutí pohybovat se pouze s pomocí invalidního vozíku. Téměř nikdo z nás si neumí představit, jaké utrpení si Ryan užila. Obzvláště ve chvíli, kdy zjistila, že její třída má jet na výlet k vodopádům v Ohiu. Bylo jí ihned jasné, že ona na něj nebude moci jet.

Učitel se rozhodl dívce pomoct

Aby jí nebylo líto, že nemůže se spolužáky na túru, rozhodla se její matka Shelly, že ji vezme do muzea. Jednalo se totiž o jednu z mála aktivit, které se mohla postižená holčička zúčastnit. Stalo se však něco, co by ani jednu z nich vůbec nenapadlo. Mamince se totiž ozval Ryanin třídní učitel Jim, který přišel s naprosto neuvěřitelným a dojemným nápadem.

Fotografie: Pixabay

Učitel totiž usilovně přemýšlel, jak dívce umožnit, aby se se svými vrstevníky mohla účastnit výletu a necítila se odstrčeně jen kvůli tomu, že je na invalidním vozíku. Matku tedy překvapil slovy, která zněla takto: „Můžu ji nosit. Nebude v tom žádný problém.“ Moc dobře totiž věděl, jak je pro děti tohoto věku důležité navazovat kontakty a bavit se s ostatními.

Dívka si výlet velmi užila

I když matka řekla, že je to v pořádku a výlet do muzea bude stačit, Jim trval na svém. Pořídil si nosítka a malou Ryan po celou dobu túry nosil na svých zádech. Dívka byla neskutečně šťastná, že se výjezdu mohla zúčastnit také. S učitelem pořídili spoustu fotek, které se sociálními sítěmi šířily obrovskou rychlostí. Každý, kdo je viděl, byl dojatý kantorovou dobrosrdečností.

Fotografie: Pixabay

Dojatá byla i matka postižené holčičky. Svou neskonalou vděčnost Jimovi projevila slovy: „Už jsem se připravovala na vzdělávací den v muzeu se svou dcerou, když v tom se pan učitel nabídl, že ji vezme na túru k vodopádům s ostatními. Je štěstí, že máme školu, která je takto soucitná a chápavá a myslí na to, aby se děti necítily vynechaně.“

Zdroj: CBS News

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]