Žena vynadala nemocné dívce za použití bezbariérových toalet. Reakce dívky jí během 2 vteřin zavřela ústa

Fotografie: MaedaAkihiko / Creative Commons / Attribution-Share Alike 4.0

Většina obchodních domů má k dispozici i toalety pro invalidy. Mladá dívka se jednu takovou rozhodla využít a dostala vynadáno od jiné ženy. Přitom si to tato žena mohla odpustit.

Spousta lidí využívá toalety pro handicapované, i když žádné postižení nemají. Tímto jednáním tak mohou značně znepříjemnit den lidem s jakýmkoliv druhem postižení. V naší redakci absolutně nerozumíme tomu, proč zdraví lidé tyto toalety využívají. Něco jiného byl však případ této mladé dívky. Ta se také rozhodla využít toalety pro handicapované, což jedné ženě neuvěřitelně vadilo. Vyústění celé situace je však naprosto nepochopitelné.

Dívka použila toaletu

Mladá dívka, které je pouhých 19 let, se jednoho dne v obchodním domě rozhodla využít toaletu s bezbariérovým přístupem určenou pro lidi se speciálními potřebami. Takové toalety jsou oproti těm klasickým například vybaveny speciálním splachovacím systémem, jak píše Ministerstvo pro místní rozvoj. Na první pohled naprosto zdravá dívka však utkvěla v oku ženě, která si jejího jednání všimla. Tato dáma se mladou slečnu rozhodla konfrontovat ohledně jejího jednání.

Žena byla nepříjemná

Dáma, jež se rozhodla konfrontovat dívku ohledně použití bezbariérové toalety, byla velmi nepříjemná. Začala dívku slovně napadat s tím, že je zdravá a nemá na takových toaletách co dělat. Na to jí však dívka odvětila, že tomu tak není. Trpí totiž Crohnovou chorobou, což je závažné onemocnění zažívacího traktu, jak píše i web EUC. Mladá dívka dokonce ženě ukázala i speciální průkaz, který ji opravňuje k používání takových toalet.

Invalida čekal na poslední autobus. Řidič však předvedl neomluvitelné chování, které pobouřilo cestující

Dáma neměla pochopení

I přes veškerou dívčinu snahu neměla žena absolutní pochopení pro její onemocnění. V jejích očích byla naprosto zdravý člověk a neměla žádné viditelné postižení. Tudíž dle měřítek této ženy neměla dívka na těchto toaletách co dělat. Svého jednání nezanechala ani poté, co jí dívka ukázala průkaz k oprávnění používat v případě nutnosti jakoukoliv toaletu.

veřejné toalety
Fotografie: Freepik

Dívka zkušenost sdílela

Někteří postižení lidé bývají bohužel často terčem nevhodného chování, jak jsme již v minulosti na SvětěKreativity také psali. O svou zkušenost se tak mladá dívka rozhodla podělit na sociálních sítích. Ne vždy totiž musí být nemoc na člověku viditelná. Hlavním úmyslem dívky bylo to, aby mezi lidmi rozšířila povědomí o této nemoci. V komentářích pod svým příspěvkem se jí naštěstí dostala spousta podpory od mnoha lidí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]