Rodiče po porodu opustili dívku bílou jako sníh. Ta nyní dobývá světová přehlídková mola

Fotografie: Freepik

Některé děti se narodí s vrozenou vadou a jejich rodiče je raději opustí. Tato dívka se narodila s albinismem a v současné době se z ní stala modelka pro velmi známý časopis.

Do domova dětí se dostávají nejčastěji děti, o které se nechtějí postarat jejich rodiče z mnoha různých důvodů. Jedním z nich může být i netradiční vzhled, kvůli kterému by se celá rodina stala terčem posměchu. Mladá dívka se ocitla v sirotčinci ještě jako miminko, protože se narodila s vrozenou vadou, která se jmenuje albinismus.

Nyní je dívka téměř dospělá

Mladá dívka jménem Xueli Abingová se narodila v Číně a je jí 16 let. Již od malička trpí albinismem a její rodiče ji opustili chvíli po narození. V této zemi je vcelku časté, že rodiče opouští své děti. Xueli se narodila s albinismem, což je vrozená porucha tvorby pigmentu a kvůli tomu člověku poté chybí pigmentace. Naštěstí si Xueli v jejích 3 letech adoptovala holandská rodina a její život se proměnil ve šťastný.

Přestěhovala se do Nizozemska

Jakmile si jí adoptovala holandská rodina, přestěhovala se Xueli ke své matce a sestře Yaře. Když jí bylo 11 let, potkala hongkongského fotografa, který ji požádal, zda s ní může nafotit snímky, které by ukazovaly rozmanitost krásy. Jednalo se o fotografie do kampaně, která byla pojmenována jako dokonalá nedokonalost. Fotograf se jí také zeptal, zda by se nechtěla zúčastnit módní přehlídky.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Xueli (@xueli_a)

Lidé ji zvali na focení

Jakmile se uskutečnila módní přehlídka, byla Xueli pozvána na několik focení a jedno z nich se konalo i ve studiu Brocka Elbanka v Londýně. Ten sdílel její fotografii na Instagramu a díky tomu jí kontaktovala společnost Zebedee Talent se žádostí, zda by se nechtěla připojit k jejich práci. Tato společnost totiž reprezentuje lidi s postižením ve světě módy.

Objevila se ve velmi známém časopise

Jedna z fotografií, na které byla Xueli, jež nafotil Elbank se dostala i do velmi známého časopisu Vogue Italia v roce 2019. Nejdříve si mladá dívka ani neuvědomovala, o co se jedná, ale po chvíli jí vše došlo. Zároveň si uvědomila, že odlišnost je v modelingovém průmyslu skvělá. Díky tomu, že se proslavila, by chtěla mezi lidmi zvýšit povědomost o albinismu.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Xueli (@xueli_a)

Modelky s albinismem

Xueli se také zmínila o tom, že modelky, které mají albinismus, uvízly ve světě modelingu ve stereotypu. Většina z nich je totiž stylizována jako andělé nebo duchové, a právě to může ohrozit životy lidí s touto vrozenou vadou, kteří se narodili v zemi, kde tuto vadu nepřijímají nebo dokonce démonizují. Chce, aby o této vadě vědělo co nejvíce lidí a snaží se ve společnosti šířit informace o albinismu.

Názor sestry od Xueli

Yara je Xuelina sestra, která uvedla, že si Xueli dala jasný cíl. Chce poukázat na to, že lidé postižení albinismem jsou normální a mohou být součástí společnosti. Také sdělila, že pro její sestru je velmi náročné, když se má fotografovat, protože vidí pouze na 8 až 10 % a jakmile se má dívat do blikajícího světla, způsobuje jí to bolest. Přesto se Xueli nevzdává, protože ji modeling baví a chce lidem předat informace o této vadě.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Xueli (@xueli_a)

Sama Xueli uvedla, že by chtěla lidem předat informace o albinismu, protože se jedná o vadu, a ne o prokletí. Také by byla ráda, aby si ostatní uvědomili, že je to genetickou vadu, za kterou nikdo nemůže. Xueli Abing se stala inspirací pro mnoho lidí s albinismem. I v dnešní době jsou totiž části světa, v nichž jsou lidé s albinismem diskriminováni nebo pronásledováni.

Zdroj: Twice

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]