Byla unesena ve věku 10 let a strávila 3 096 dní v zajetí. Prozradila každičký detail

Fotografie: Kamil Czaiński / Creative Commons / Attribution 2.0

Tato žena byla ve svých deseti letech unesena do zajetí. Musela přežívat v nepředstavitelných podmínkách bez jakéhokoliv kontaktu se světem.

Natascha Maria Kampusch je žena, která byla neuvěřitelných 3 096 dní vězněna ve sklepě a jejíž příběh v mžiku obletěl celý svět. Bylo jí teprve deset let, když byla unesena. Od té doby žila v nepředstavitelných podmínkách bez jakéhokoliv kontaktu s okolním světem. Po mnoha letech se jí však naštěstí podařilo uniknout a sama se rozhodla, že se podělí o strašlivé detaily se společností.

Šokující minulost

Natascha Maria Kampusch se narodila 17. února 1988 a do svých deseti let žila ve Vídni. Během této doby také došlo k rozchodu jejích rodičů. V pondělí 2. března 1998 se dívka po víkendu stráveném s otcem vrátila ke své matce a ráno odešla do školy. Celou cestu však přemýšlela o tom, jestli chce vůbec žít – plánovala skočit pod projíždějící auto, aby ukončila své trápení. Nemohla se totiž smířit s tím, že se její rodiče rozešli. V tom se jí však náhle před očima objevila bílá dodávka a muž, který vozidlo řídil, se představil jako Wolfgang Priklopil.

Právě on dívku unesl do Strasshofu, který je vzdálený 24 kilometrů od Vídně. Postarší muž vybudoval pod garáží svého domu zvukotěsnou místnost bez oken, jež byla navržena tak, aby o ní nikdo z jeho návštěvníků nic nevěděl. Wolfgang byl krátce po zmizení dívky vyslýchán, protože svědci spatřili jeho auto. Policisté však dospěli k závěru, že to nebyl on, kdo dítě unesl.

Zajímavé chování únosce

Zajímavé je, že Priklopil četl Natasche před spaním pohádky a občas jí dával dárky. Dívka se snažila předstírat, že je vše v pořádku. „Když mě koupal, představovala jsem si, že jsem v lázních. Když mi dával něco k jídlu, představovala jsem si ho jako gentlemana, který to všechno dělá pro mě. Obsluhoval mě. Bylo to všechno velmi zvláštní,“ vysvětluje dívka. Když se z dívky stala teenagerka, začalo jí také období puberty, s čímž se však únosce nedokázal vyrovnat, a tak Nataschu začal bít.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Docuventa.gr (@docuventa.gr)

Dívce často nařizoval, aby se svlékla do půl těla a uklízela jeho dům. Stávalo se také, že jí odmítal dávat jídlo a nechával ji ve tmě. Zároveň ji však dokázal vzít na lyže a vyprávět jí různé historky. Priklopil Natasche vyhrožoval, že pokud na veřejnosti něco řekne, zabije ji. Osm let po únosu však dívka již nedokázala nic předstírat a řekla si, že udělá vše pro to, aby mohla žít normální život. Její šance přišla dne 23. srpna 2006, kdy měla na starosti čištění auta. Muž jí sice celou dobu pozoroval, ale když zazvonil telefon, na chvíli se od dívky vzdálil.

Některé detaily jsou dodnes nejasné

Natascha v rychlosti zvýšila výkon vysavače, aby únosce nic neslyšel, a poté přistoupila k bráně, která byla otevřená. „Měla jsem pocit, jako bych měl ochrnuté ruce a nohy. Hlavou mi létaly zmatené myšlenky,“ sdělila Natascha, jež toho dne utekla po 3 096 dnech pekla. Wolfgang po zmizení dívky skočil pod projíždějící vlak. V roce 2013 byl do kin dokonce uveden film, který vypráví o příběhu této ženy. Tam se policie také poprvé dozvěděla, že únosce dívku znásilňoval – až do natočení tohoto záznamu dívka tvrdila, že to není pravda. Nakonec se však přiznala. Podrobnosti tohoto případu jsou dodnes nejasné.

Zdroj: Webniusy

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*