V 7 letech přišla o všechny vlasy, přesto dokázala vyhrát soutěž krásy. Zaslouží si přečtení za boj se vzácným onemocněním

stříhání kadeřník
Fotografie: Freepik

I přesto, že Gianessa nemá na hlavě vzhledem ke svému onemocnění vlasy, dokázala vyhrát soutěž o nejlepší účes. Ostatním tak vysílá jasný vzkaz o tom, že není zapotřebí se vzdávat.

Dívka trpí od narození onemocněním, kterému se říká alopecie. Jedná se o neinfekční onemocnění, které způsobuje ztrátu ochlupení na těle, včetně vlasů. Onemocnění má různé příčiny, může se jednat o projev stresu, nezdravého života nebo dědičnosti. A to je případ, který se vyskytl u mladé dívky. Její matka se však všemožně snaží o to, aby dívka neměla pocit, že vybočuje z kolektivu.

Plešatost ji neodradila v touze po korunce

Jedna taková příležitost se jí naskytla ve chvíli, kdy škola, kterou Gianessa navštěvuje, vyhlásila, že pořádá stylingovou soutěž o nejlepší a nejhezčí účes. Dalo by se předpokládat, že dívka, která nemá vlasy, se soutěže nezúčastní, s tím se ale její matka odmítla smířit. Naopak, dívku do soutěže přihlásila a rozhodla se udělat co nejvíc proto, aby měla úspěch.

Nad tím, jak to zrealizovat, si dlouhou dobu lámala hlavu, nakonec ale přišla s geniálním řešením. Její nápad mohl být na první pohled neobvyklý, přesto se rozhodla jej realizovat. K jejímu nadšení i dívka souhlasila a tak se mohly společně vrhnout do práce.  Maminka se holou hlavu svojí dcery rozhodla využít jako malířské plátno a ozdobit ji nejen kresbami, ale i lepicími drahokamy.

Odvážný čin, který se setkal s úspěchem

Výsledkem byla ohromena nejen Gianessa, ale i její spolužáci. Ti od ní nemohli odvrátit zrak, s úžasem dívku pozorovali již od chvíle, kdy se objevila ve dveřích. Všem přišel jejich nápad naprosto geniální a v následném hlasování měli jasno o tom, která dívka dorazila do školy s nejlepším účesem. Díky svojí odvaze a maminčině kreativitě Gianessa nakonec celou soutěž vyhrála.

 

Zobrazit příspěvek na Instagramu

 

Příspěvek sdílený Daniella Vinanti Wride (@daniellawride)

Díky tomu získala dívka zpět potřebné sebevědomí, které ji opouštělo od chvíle, kdy si uvědomila, že její hlava není stejná, jako je tomu u jejích kamarádek a spolužaček. Právě toto gesto ji ale přesvědčilo o tom, že i když je odlišná, není nenormální. Její krása totiž nezávisí jen na délce nebo vzhledu jejích vlasů. Dívku tato aktivita přímo posedla a nyní má založený účet na sociálních sítích, kde ukazuje, jak je možné ozdobit si hlavu, na které nejsou vlasy.

Zdroj: Virali

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]