Zjistila, že její 10letá Libuška šikanuje spolužáky. Maminka Šárka ale vymyslela chytrý trest

Fotografie: Needpix

Když maminka Šárka zjistila, že její dcera šikanuje ve třídě ostatní děti, vymyslela pro ni trest. Dívka dostala tvrdou lekci a pochopila důsledky svého chování.

Čas od času se stane, že ve škole začne šikana mezi dětmi. Toho by si měly jako první všimnout ostatní děti a nahlásit to. Další, kdo by se měl pokusit tomuto chování zamezit, jsou učitelé. Občas se ale stane, že si toho nikdo nevšimne a šikanovaná oběť si kolikrát odnáší následky i do budoucna. Této dívce ale zatrhla šikanu její vlastní matka šikovným způsobem.

Šikana slabších jedinců

Obecně je známo, že si děti vyberou za svou oběť někoho, kdo nenosí nejnovější oblečení, je vcelku tichý nebo hodně nevýrazný. Počítají totiž s tím, že se tato osoba nebude bránit a ani se jí nikdo nezastane. Poté se této oběti začnou posmívat kvůli tomu, co na sobě nosí či kde bydlí, nebo se vysmívají její povaze. Libuška si ve škole vyhlídla spolužáky, kteří neměli značkové oblečení, a začala se jim posmívat.

Samozřejmě na to nebyla sama, protože kolem sebe měla kamarády, kteří měli také značkové oblečení a k její šikaně slabších dětí se přidali. Časem si toho však všimli učitelé a oznámili to mamince Šárce, jež ihned začala vymýšlet plán, jak Libušku potrestat, aby si uvědomila, co udělala.

Maminka vymyslela chytrý plán

„Jednoho dne jsem měla telefonát ze školy a dlouho jsem si povídala s paní učitelkou. Nahlásila mi, že moje dcera šikanuje ostatní děti, které nenosí značkové oblečení. Nikdy by mě ani nenapadlo, že kvůli něčemu takovému začne dcera šikanovat ostatní, a došlo mi, že si musí uvědomit, že tohle se nedělá,“ vypráví maminka Šárka, jež byla z telefonátu vcelku v šoku.

Fotografie: Pexels

Matka šla s dcerou na nákupy

„Paní učitelce jsem tedy poděkovala za informaci a slíbila jí, že s tím určitě něco udělám. Ihned jsem věděla, co musím udělat. Nic netušící dceru jsem vzala do obchodu, kde neměli značkové oblečení, a řekla jsem jí, aby vybrala 2 nejošklivější věci, co najde. Libuška si nejprve myslela, že je to hra, a hodně ji to bavilo. Jakmile měla vybráno, šla jsem s těmito kousky k pokladně a zaplatila je. Libuška stále nechápala, proč kupuji tak ošklivé oblečení,“ sdělila Šárka a pokračovala ve vypravování.

„Doma jsem jí řekla, že v tomhle oblečení půjde následující dny do školy. Libuška byla hodně naštvaná a odmlouvala, ale nakonec poslechla. Druhý den šla do školy a doma mi poté vyprávěla, že ostatní děti se jí smály a že si uvědomila, co udělala. Také mi řekla, že se omluvila všem spolužákům, které kdy šikanovala, a že s nimi půjde odpoledne ven.“ Maminka Šárka prozradila, že vše mělo naštěstí dobrý konec, a je ráda, že si Libuška vše uvědomila.

Zdroj: Šárka P. – čtenářka

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]

Buďte první kdo přidá komentář

Napište komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.


*