Koupila si prsten na bleším trhu od prapodivné stařeny. Zlatník se nestačil divit, když ho prvně spatřil

Fotografie: Peakpx

Někteří lidé doma občas mají nějakou věc, u které ani netuší její hodnotu. O něčem podobném se mohla přesvědčit tato žena, která navštívila zlatníka se zdánlivě levným prstenem.

Na bleších trzích či jiných akcích se občas objevují podivné předměty. Za některými stojí podvodníci, za dalšími zase například překupníci, kteří se snaží vydělat peníze na důvěřujících lidech. Občas se však někomu zadaří pořídit za malou částku něco, co má daleko větší hodnotu. V těchto případech ani sám prodávající netuší, jaké zboží to vlastně nabízí. Takovou zkušenost měla i tato žena, která pořídila na bleším trhu prsten.

Debra navštěvovala trhy

Tehdy mladá žena jménem Debra chodila pravidelně na různé bleší trhy, kde za pár korun pořizovala různé předměty. Některé si doma vystavovala a jiné naopak schovávala, aby je později mohla odkázat svým nejbližším. Z navštěvování bleších trhů se jednoho času stala pravidelná rutinní záležitost. Kdykoliv byl v blízkosti Debřina bydliště nějaký trh, nesměla na něm chybět.

Žena pořídila prsten

Jednoho dne na jednom z bleších trhů se ženě zalíbil prsten, který se rozhodla zakoupit. Vypadal jako věrná kopie diamantového prstenu, i když bylo samozřejmě Debře jasné, že za pouhých 100 korun se jedná pouze o napodobeninu. Tento prsten se jí velice líbil a tak si jej koupila a nějakou dobu ho nosila. Později jej však uložila mezi ostatní šperky, jelikož začala nosit něco jiného.

Matka Debry měla finanční potíže

Od doby, co žena zakoupila tento prsten, uběhlo dlouhých 33 let, když jednoho dne kontaktovala Debru její matka. Oznámila jí, že má finanční potíže a zda by jí mohla požádat o pomoc, jelikož už situaci sama nezvládne. Debra začala situaci okamžitě řešit. Prošla veškeré možné věci, které by mohla prodat a pomoct své matce s její situací. Mezi těmito předměty se nacházel i prsten, který kdysi žena zakoupila na bleším trhu.

Zlatník ženu překvapil

Debra vzala tedy prsten ke zlatníkovi a doufala, že se jí podaří prsten prodat za nějakou zajímavější částku, aby pomohla své matce. Když zlatník prsten zkontroloval, zeptal se Debry, zda tuší, co je to za prsten. Ta mu odpověděla, že ne, že jej zakoupila na bleším trhu před mnoha lety. Zlatník ženě oznámil, že se jedná o skutečný diamant, který má přes 26 karátů.

Z této odpovědi byla žena naprosto v šoku. Zlatník prsten odhadl na 6 milionů korun. Žena se tedy rozhodla dát prsten do aukce, kde za něj dostala přes 4 miliony korun a mohla tak pomoci své matce více, než čekala. Část peněz z prstenu si také nechala pro sebe a jak ona, tak její matka mohly žít o něco lepší životy, než doposud.

Zdroj: The Sun

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]