Výměna rolí v domácnosti může pomoci vyčistit napětí ve vztahu

Tento příběh je určitým vhledem do mužského a ženského světa. Ukazuje, jaké činnosti musí vykonávat obvykle v rodině matka a jaké otec. Ten je často tím, který rodinu živí a čas od času pomůže, když je potřeba. V tomto případě si muž se svou ženou vyměnil na týden role v domácnosti. A jak to dopadlo?

Otec v domácnosti na týden

Výměna rolí v domácnosti je schopná partnerovi nastínit denní harmonogram toho druhého. A tak to bylo i v tomto případě. Muž se ženou se dohodli, že po dobu jednoho týdne budou vykonávat stejné, nebo obdobné činnosti, jako ten druhý.

Otec od rodiny totiž stále nemohl pochopit, proč jeho žena, která nechodí do práce a stará se jen o dům a dvě děti (4 roky a 8 let), je stále tak unavená. Byl to přeci on, který měl starosti s prací a výdělky. Když však musel vykonávat vše, co jeho partnerka, byl velice překvapený, jak je to vlastně náročné.

Rodinný kolotoč domácích prací a starostí o děti

Když se žena měla zabývat podobnými záležitostmi, jako její partner, velmi si u toho odpočinula. Navštěvovala různé vzdělávací kurzy, či taneční lekce. Každý den ráno tedy od rodiny odcházela, jako standardně její muž, který se nyní musel kompletně postarat o chod celé domácnosti i děti.

Ranní čas byl velmi hektický. Příprava dětí do školky a do školy, výroba svačiny, snídaně, odvoz do vzdělávacích zařízení, následně úklid domu, který zahrnoval mytí nádobí, praní, žehlení, nebo vysávání a vytírání. To ale zdaleka nebylo všechno. Maraton otci od rodiny pokračoval.

Každý večer, když se manželé sešli v ložnici, hodnotili svůj uběhlý den. Muž byl najednou velmi unavený, apatický a také trochu podrážděný. Za to žena jako by rozkvetla. Najednou se svému manželovi zdála nějak krásnější a odpočinutější. A také tomu tak bylo. Pár dní bez starostlivosti o domácnost ji velice prospělo. Týden ale nekončil a muže čekalo ještě nejedno překvapení.

Dohled na učební pomůcky a domácí úkoly dětí

Když otec děti vyprovázel do školy, často zapomínal na to, zkontrolovat jim batůžky. Měl tak dle své ženy zjistit, zda mají jejich ratolesti zabalené všechny potřebné věci. To byl však jen začátek. Bylo totiž nutné dělat s dětmi i domácí úkoly, tak jako to dělává klasicky jeho žena. Muž byl z rodinného maratonu unavený jen po pár dnech. Občas skoro zapomněl vyzvednout mladší dítě ze školky, a dokonce nestíhal uvařit ani oběd.

Domácí atmosféra poněkud houstla, protože synové muže a ženy byli netradičním chodem domácnosti značně ovlivněni. Častěji se vztekali a nechtěli otce poslouchat. Muž byl koncem týdne tak vyčerpaný, jako nikdy předtím. V domě vládl chaos, a tak už se opět těšil na svou mužskou roli v rodině.

Ocenění role manželky a matky

Po týdnu, který znamenal pro muže ty nejnáročnější okamžiky v životě, se manželé zase vrátili do starých kolejí. Od té doby se partneři v této rodině již nehádali o tom, kdo to má těžší. Muž s pokorou přijal fakt, že jeho manželka je tou nejpracovitější a nejstarostlivější ženou na světě. Začal si ji po tomto zážitku zase o něco víc vážit a konečně pochopil, proč je jeho milá večer vždy tak moc unavená. Z toho vyplívá jedna důležitá věc. Nikdy bychom neměli soudit způsob života druhého člověka, aniž jsme chodili v jeho botách.

Fotografie: Freepik, Pixabay

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]