Žena chtěla ochránit svého syna, ale nakonec mu zničila život

Fotografie: Pixabay

Tato skutečná zpověď ženy je odrazem toho, co vše mohou přehnaně starostlivé matky v životě svého dospělého dítěte způsobit. Hlavní postavou celého příběhu je Igor, syn vyprávějící ženy, který se jako mladý osmnáctiletý hoch hluboce zamiloval během studií na univerzitě. A jak to bylo dál?

Fotografie: iStock

Láska Igorova života, to byla Vera

Během studia poznal Igor okouzlující a krásnou Veru. Té bylo v té době stejně jako jemu, sladkých osmnáct. Jejich náhlá láska nabrala na obrátkách. Přeskočila jiskra a mladí lidé se rozhodli, že se po ukončení školy vezmou. Tak to oznámil muž i své matce. Té se zdál tento krok jako příliš unáhlený. Přeci jen spolu mladí lidé chodili pouhý rok.

Fotografie: Freepik

Avšak i přes předsudky matky a budoucí tchýně se Igor s Verou rozhodli společně žít. Vše umocnil i fakt, když Vera oznámila své těhotenství. To Igorovu matku přimělo jen k tomu, aby mladé ženě dítě vymlouvala. Dokonce jí nabídla, že zaplatí potrat. Vera samozřejmě tvrdě odmítla.

Fotografie: Pixabay

Nesmiřitelná matka

Mladí lidé tedy s radostí očekávali svého prvního potomka napříč neustálému nepřejícímu chování matky Igora. Později se zjistilo, že to bude holčička. Igor byl plně rozhodnutý, že se o svou rodinu dobře postará, proto pracoval pomalu od rána až do noci.

Brzy si díky vydělaným penězům mohli vybírat i vlastní dům. Igorova matka se však nemohla smířit s tím, že se její milovaný syn stále za něčím honí. Byl unavený, vyčerpaný a bez energie. Proto žena zasáhla.

Fotografie: Pixabay

Vydala se tedy za svou budoucí snachou a již narozenou vnučkou. Snažila se stále Veru přesvědčovat o tom, aby se rozešli. Měla jasný názor: takový život je hrozný, stále se za něčím hnát. A pak udělala něco, co její syn do konce života nezapomene a neodpustí.

Falešné testy otcovství

Fotografie: Freepik

Když se žena uviděla se svým synem, předala mu do rukou jakýsi papír. Evidentně to byl test otcovství. Na něm stálo, že malá Yasia není jeho. Igor se zhroutil.

I když se mu Vera snažila vysvětlit, že je holčička opravdu jeho, muž neposlouchal a od své milované prostě odešel. Když čas plynul, Vera si našla jiného manžela a s ním počala syna. Igor je zcela náhodou jednoho dne potkal v kavárně. Holčička Yasia jako by mu z oka vypadla.

Fotografie: Pixabay

Proto se opět obrátil na svou matku a jen tak sám pro sebe prohlásil: „Jak to, že je mi ta malá tak podobná?“ Žena se již nemohla na útrapy syna dívat a přiznala se k zfalšování testu otcovství, protože jej chtěla ochránit před rodinnými útrapami a shonem života. Když se to Igor dozvěděl, svou matku zavrhnul a nyní se utápí smutný v alkoholu. Žena tak může jen doufat, že jí syn jednou odpustí.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]