Osmdesátiletá žena konečně prozradila recept na dlouhověkost

Dlouhověkost je něco, o čem sní každý. To, kolika let se dožijeme, samozřejmě může ovlivnit každý z nás. Stačí vědět jak. Někdo si myslí že je to spojeno s vybranou stravou, jiný zase s dostatkem pohybu. Nejlepší je však to, když se inspirujete u těch lidí, kteří se dlouhého věku opravdu dožili. Příkladem je tato žena, které už je 80.

Stále je ve formě

Když se na ni podíváte, nebo s ní promluvíte, budete zírat, že je skutečně ve formě. A to jak po fyzické, tak po psychické stránce. Najednou si člověk položí otázku, jak je to možné? V čem tkví onen recept na dlouhověkost a jaká jsou jeho specifika? Tato žena vám to prozradí a nutno říci, že její slova mohou pro někoho znít až neuvěřitelně. Najednou se dozví něco úplně jiného, než si předtím myslel.

Skromnost na prvním místě

Základem receptu na dlouhověkost je rozhodně skromnost. Tedy správné chování po celý náš život. Nejsme tu od toho, abychom chtěli jenom to nejlepší. Vždyť nám stačí i běžné věci, tak proč je nechceme? Tato žena je navíc věřící a vše doplňuje o fakt, že je ve svém životě velkým dlužníkem. Dluží Bohu, který jí dal život. Tím že je skromná mu tento dluh alespoň částečně dokáže splácet.

Je třeba chovat se správně

Recept na dlouhověkost je spojený také s naším chováním. Je nutné říci, že to by mělo být, pokud možno správné. I to doporučuje tato žena. Jak poznat, co je správné a co ne? Je to přece tak jednoduché. Nedělejme něco, co by se nelíbilo nám, pokud by nám to dělal někdo jiný. Toto jednoduché pravidlo je tím nejlepším vodítkem k určené správného chování. Kdo se k okolí chová špatně, bude po zásluze potrestán.

Optimismus na prvním místě

Je prokázáno, že smích prodlužuje život. Na dlouhověkost má tedy přímý vliv i celkový optimismus. Vždy na vše pohlížejte pozitivně, nenechte v hlavě bloudit negativní myšlenky a věřte tomu, že všechno zlé je k něčemu dobré. I to vede k faktu, že se dožijete požehnaného věku.

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]