Rekordní úlovek na italské řece Pád. Rybář chytil sumce vážícího více než 125 kilogramů

Rybaření je činností leckdy velmi uklidňující, když se však rybáři na udici zachytí ryba, může to být celkem i adrenalin. Své o tom ví i německý rybář Benjamin Gründer, který ve svých sedmatřiceti letech chytil neuvěřitelný úlovek, který by se snad dal zapsat do Guinessovy knihy rekordů. Co tedy vlastně muž ulovil?

Italské rybaření a úlovek jako z pohádky

Benjamin se během jedné rybářské výpravy vydal na největší italskou řeku, která se jmenuje Pád. Tato lokalito jej oslovila mimo jiné proto, že na internetu shlédl řadu videí, jak místní rybáři chytili neuvěřitelně velké sumce. Jako vášnivý milovník rybaření chtěl tedy zkusit i on své štěstí a v duchu si přál, aby na fascinujícího obřího sumce také narazil. Netušil však, že jeho přání se brzy stane neuvěřitelnou skutečností.

Když se jeho nahozená udice začala nevídaně prohýbat, vytušil, že se bude jednat o velmi mohutnou rybu. S velkým vodním tvorem zápasil celých 45 minut, což ho podstatně unavilo. Ale nevzdával se, a nakonec se mu rybu podařilo zdvihnout a vložit do loďky. Skutečně to byl téměř pohádkový sumec.

Ohromující zážitek s téměř třímetrovým sumcem

Sumec, kterého Benjamin z řeky vytáhl byl dlouhý téměř tři metry a jeho váha byla také ohromující, a to celých 129 kilogramů. Tato monstrózní ryba se na první pohled skutečně jeví až děsivě, avšak šťastný rybář strach neměl. Prožíval totiž neskonalou radost, že se mu podařilo získat tak skvělý úlovek, který vůbec nečekal.

Pokud si myslíte, že si Benjamin na sumci pochutnal, mýlíte se. Jako správný sportovní rybář se srdcem na správném místě, obří rybu vypustil opět do řeky, aby si nadále žila svým výjimečným životem.

Muži tak jednoznačně zůstanou ve vzpomínkách dokonalé zážitky a na památku tohoto neobvyklého úlovku má k dispozici i videozáznam s fotografiemi úctyhodného sumce.

Fotografie: Benjamin Gründer

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]