Žena zemřela, aby zachránila své dva syny. Její hrdinský příběh obletěl svět a ukazuje na sílu mateřské lásky i bezohlednost některých lidí

Fotografie: Freepik

Matka udělala všechno pro záchranu svých dětí a stálo ji to život. Tento příběh je velmi dojemný a ukazuje, jak silná je mateřská láska. Svým hrdinským činem zachránila životy svých dětí, ale zanechala po sobě tři truchlící sirotky.

Matka zemřela v pouhých 29 letech

Tato svobodná matka tří dětí naposledy vydechla, aby zachránila životy svých dvojčat Owena a Huntera, který bylo pouhých 5 let. Osmiletý Noe, který byl tou dobou doma, tak zůstal se svými dvěma bratry sirotkem. Hillarie Galazka zemřela při autonehodě ve věku 29 let. Nešťastná událost se stala po cestě na dálnici. Podle policejní zprávy narazil do auta, které Hillarie řídila, z boku řidič velkého SUV. Prudký náraz ve velké rychlosti zcela rozdrtil celé sedadlo, kde děti seděly. Díky tomu, že oba chlapci seděli v autosedačce, byli zraněni jen lehce.

Fotografie: Freepik

Z dětí zůstaly sirotci

Hillarie zato utrpěla poměrně vážná zranění. Přesto však ihned po nehodě jednala zcela v souladu se silným mateřským instinktem. Okamžitě dětem uvolnila popruhy na sedačce a pomohla jim z vozu vylézt, zatímco odtikávaly poslední minuty jejího života. Sami chlapci svědčili, že než naposledy vydechla, stihla se ujistit, že jsou oba v pořádku a dostanou se z auta ven. Auto začalo krátce po nárazu hořet a bylo jasné, že děti přišly o svou maminku.

Policie uvedla, že řidič, který tuto tragédii zavinil, okamžitě z místa činu odjel a byl zadržen až na další čerpací stanici. Muž byl již dvakrát odsouzen za řízení bez řidičského průkazu. Přesto znovu sedl do vozu a tentokrát jeho cesta skončila skutečně tragicky.

Pohřeb této hrdinné matky zasáhl nejen celou rodinu, ale i řadu sousedů, známých i lidí z okolí. Děti přišly o svou maminku, ale Hillariiny rodiče také ztratily dceru, a její nejbližší se museli vyrovnat se smrtí mladé ženy, která ještě měla vše před sebou.

Vlna solidarity

Po pohřbu se ukázalo, že lidem není osud malých dětí lhostejný. Pomocí crowdfundingového webu GoFundMe podpořili rodinu štědrými dary, které jistě budou dobře využity. Matka Hillarie později napsala, že je nekonečně vděčná za veškerou lásku a podporu, které se celé rodině během posledních týdnů dostalo.

Fotografie: Freepik

Jak předcházet dopravním nehodám?

Tato nehoda si vyžádala život mladého člověka, na kterém byly závislé tři děti. Pokud to má k něčemu být, pak především k tomu, aby upozornila na důležitost bezpečnosti na silnicích. Chlapcům se nic nestalo proto, že byli bezpečně umístěni v autosedačce. Je tedy třeba stále apelovat na to, aby se všechna opatření pečlivě dodržovala.

Je důležité upozornit i na to, že během řízení se nesmí telefonovat a věnovat se čemukoliv jinému, co by mohlo řidiče rozptylovat. Je také třeba přizpůsobit rychlost jízdy stavu vozovky, řidičským schopnostem a také počasí. Řidič SUV nic z toho neudělal, navíc řídil bez řidičského průkazu a neposkytl pomoc pasažérům auta, do kterého svým vozem narazil.

Zdroj: New York Post

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]