Teprve sedmiletý chlapec nastoupil před porotu v pěvecké soutěži. To, co potom následovalo, si budou všichni pamatovat do konce života

Fotografie: Depositphotos

Malý chlapec s uměleckým jménem Jesús del Río očaroval porotu španělské verze soutěže The Voice. Rozhodnutí o jeho postupu bylo okamžité a jednomyslné.

Pěvecké soutěže patří k těm snad vůbec nejpopulárnějším. Sledovaností dominují takřka všem televizním stanicím u nás i v zahraničí. Když se ovšem v takové soutěži objeví děti, získá přízně ještě o něco více. Své o tom ví pořadatelé i porotci španělské verze pěvecké soutěže The Voice (Hlas). V momentě, kdy na pódium vstoupil teprve sedmiletý hoch, publikum zašumělo. Ve chvíli, kdy začal zpívat, porotci oněměli úžasem.

Rockovou písničku nikdo nečekal

V prvních chvílích, kdy na pódium vstupuje nový soutěžící, sedí porota této soutěže zády a jen sleduje reakci publika. Až v momentě, kdy soutěžící začne zpívat, se jednotliví porotci rozhodnou, zda ho chtějí nejen slyšet, ale i vidět, a mohou své křeslo po stisknutí obřího knoflíku otočit. A přesně to se stalo v případě teprve sedmiletého hocha, jehož umělecké jméno zní Jesús del Río. Nutno podotknout, že se porotě nemůžete divit, hoch jim naprosto vytřel zrak.

Fotografie: Freepik

Jako svoji první píseň si totiž nezvolil žádnou bluesovou baladu nebo popovou písničku. Vybral si hard-rockovou kapelu AC/DC a jejich skladbu Highway to Hell. Ostatně tomu přizpůsobil i vzhled a svůj neverbální projev. Ovšem pro Jesúse del Río to nebyla žádná přetvářka. Jeho rodiče ho na rockových skladbách prakticky vychovali. Klasické rockové kapely chlapec poslouchal již od samého narození.

Malý, ale opravdový rocker

Jesús del Río možná poslouchal rock ještě předtím, než se narodil – jeho rodiče mu ho mohli pouštět, když byl ještě u maminky v bříšku. Ať je to, jak chce, faktem zůstává, že tento chlapec poslouchá Iron Maiden, Steva Vaie či AC/DC.

Pokračujte ve čtení článku na další stránce