Teprve sedmiletý chlapec nastoupil před porotu v pěvecké soutěži. To, co potom následovalo, si budou všichni pamatovat do konce života

Fotografie: Depositphotos

Malý chlapec s uměleckým jménem Jesús del Río očaroval porotu španělské verze soutěže The Voice. Rozhodnutí o jeho postupu bylo okamžité a jednomyslné.

Pěvecké soutěže patří k těm snad vůbec nejpopulárnějším. Sledovaností dominují takřka všem televizním stanicím u nás i v zahraničí. Když se ovšem v takové soutěži objeví děti, získá přízně ještě o něco více. Své o tom ví pořadatelé i porotci španělské verze pěvecké soutěže The Voice (Hlas). V momentě, kdy na pódium vstoupil teprve sedmiletý hoch, publikum zašumělo. Ve chvíli, kdy začal zpívat, porotci oněměli úžasem.

Rockovou písničku nikdo nečekal

V prvních chvílích, kdy na pódium vstupuje nový soutěžící, sedí porota této soutěže zády a jen sleduje reakci publika. Až v momentě, kdy soutěžící začne zpívat, se jednotliví porotci rozhodnou, zda ho chtějí nejen slyšet, ale i vidět, a mohou své křeslo po stisknutí obřího knoflíku otočit. A přesně to se stalo v případě teprve sedmiletého hocha, jehož umělecké jméno zní Jesús del Río. Nutno podotknout, že se porotě nemůžete divit, hoch jim naprosto vytřel zrak.

Fotografie: Freepik

Jako svoji první píseň si totiž nezvolil žádnou bluesovou baladu nebo popovou písničku. Vybral si hard-rockovou kapelu AC/DC a jejich skladbu Highway to Hell. Ostatně tomu přizpůsobil i vzhled a svůj neverbální projev. Ovšem pro Jesúse del Río to nebyla žádná přetvářka. Jeho rodiče ho na rockových skladbách prakticky vychovali. Klasické rockové kapely chlapec poslouchal již od samého narození.

Malý, ale opravdový rocker

Jesús del Río možná poslouchal rock ještě předtím, než se narodil – jeho rodiče mu ho mohli pouštět, když byl ještě u maminky v bříšku. Ať je to, jak chce, faktem zůstává, že tento chlapec poslouchá Iron Maiden, Steva Vaie či AC/DC.

Dále je prý i vášnivým čtenářem a doslova ho fascinuje starověk a starověký Egypt s jeho pyramidami. Kromě zvučného hlasu s velkým rozsahem je i velmi sebevědomý a umí se sám za sebe postavit.

Fotografie: Freepik

Rodák z Madridu se zúčastnil 6. řady této populární pěvecké soutěže a již podle prvních reakcí poroty není divu, že se probojoval do jejího samotného finále. Ostatně jeho talent můžete posoudit sami – Jesúse del Río zpívajícího píseň Highway to Hell si můžete poslechnout v oficiálním videu ze soutěže, které je k dispozici v odkazu níže.

Zdroj: YouTube / La Voz Kids Antena

František je redaktorem s bohatými zkušenostmi v oblasti psaní článků pro online magazíny. Po absolvování všeobecného ... [Více o autorovi]