Tento pes je jasným důkazem toho, že psí láska je bezmezná

Psi jsou již po staletí věrnými pomocníky a společníky lidí. Již ve starověku se psi těšili veliké oblibě. Některá psí plemena menších vzrůstů se dokonce používala k léčbě různých druhů onemocnění kloubů. V podstatě se využívalo jejich produkce tepla, a tak se přikládali na bolavá místa. Psi ale nejsou jen léčitelé, jsou i oddanými společníky člověka.

Když si svého majitele zamilují, jejich srdce pro něj bije navždy. Bylo již mnoho případů, nad kterými zůstává doslova rozum stát. Jako například příběhy lidí, kteří byli psem zachráněni před jistou smrtí, nebo když jejich věrný čtyřnohý přítel podnikl dlouhou cestu za svými bližními. Příkladem je třeba příběh kolie Lassie. Psi ostatně zůstávají věrní svému majiteli často i po jeho smrti.

Opuštěný pes a smutný konec

V čínském městě Wuhan zažili obdobný příběh takového oddaného psa. Mladý muž jménem Xu našel jednoho dne opuštěného psa na ulici, a protože se mu ho zželelo, rozhodl se, že si ho vezme domů. Pak mu začal hledat příhodný domov u lidí, kteří se o něj budou moct dlouhodobě starat. Muž měl však vážné psychické problémy a jednoho chmurného dne spáchal sebevraždu skokem z místního mostu.

Pes, kterého muž nalezl, byl onen smutný osudný den s ním. Kolegové zemřelého pátrali po tom, co se mohlo muži stát, až nakonec dostali zdrcující zprávu o jeho skonu. Pes však i několik dní poté, co muž spáchal sebevraždu, zůstal na osudném místě na mostě a nechtěl jíst, ani pít. Čekal, že se jeho pán vrátí.

Záchrana psa sdružením pro ochranu zvířat

Po několika dnech, kdy musel být pes zcela vyčerpán, jelikož nepřijímal žádné tekutiny ani jídlo, se záchranáři rozhodli jej z místa odnést. Evidentně vystresovaného a vylekaného psa se pak ujalo sdružení pro ochranu zvířat, které se o něj postaralo a momentálně mu hledá nový domov. Tento neskutečný pes je tak dalším jednoznačným důkazem toho, jak je psí láska bezmezná a překoná i lidský skon.

Fotografie: Pear Video

Zkušená kuchařka rozhodně ví, co na talíři nejvíc rozehraje chuťové pohárky. Nejraději má tradiční českou kuchyni,... [Více o autorovi]