Pomáhat a chránit v praxi. Policista vzal muže na záda a pomohl mu

Slogan pomáhat a chránit zná každý. Málokdo mu ale věří. Jsou však policisté, kteří se od ostatních opravdu liší. Dost možná jich celou řadu najdeme i u nás v České republice. Na tu však čin jednoho z policistů zaměřen nebude. My se podíváme do Číny. I tady budí policie rozporuplné reakce, mimo jiné i proto, že musí mnohdy plnit příkazy režimu, ale to není tento případ.

Jedna rušná silnice

Doprava v Číně není žádný med. Ucpané silnice jsou v mnoha městech na denním pořádku. Nejenom, že je problém takovým městem projet. Co v případě, kdy chceme přes takovou silnici přejít? Přesně to potřeboval stařík, který na tom pohybově nebyl úplně nejlépe. Přejít tuto silnici by si možná netroufl ani mladý člověk. Tento muž však jít musel.

Auta se rozjížděla

Muž vyrazil na zelenou na přechod, ale vzhledem k omezenosti jeho pohybu mu to nešlo tak, jak by chtěl. Ušel pár metrů a auta se již začala rozjíždět. V tu chvíli to vypadalo na velmi nebezpečnou situaci. Naštěstí se opodál nacházel policista, který si přecházejícího muže všiml. A jak vypadá heslo pomáhat a chránit v čínském provedení? Dost možná budete zírat.

Došel za mužem

Policista došel za procházejícím může a bylo mu celkem jasné, že ten dopravu neblokuje schválně. Hole jasně naznačovaly, že má problém s tím, aby silnici přešel. Policista k němu přistoupil, prohodili pár slov a potom se stalo něco nečekaného. Slogan pomáhat a chránit byl splněn.

Vzal muže na záda

Policista vyřešil situaci, jak nejlépe mohl. Otočil se k muži zády, vzal si ho na záda a takto s ním přecházel celý přechod. Policista měl vestu, díky čemuž byl mnohem lépe vidět. A navíc tempo jejich chůze bylo podstatně větší, než kdyby ho jenom doprovázel. Takto vypadá chování slušných policistů v praxi. Znáte nějakého podobného ve svém okolí? Pokud ano, bude spíše výjimkou, souhlasíte?