Mladá žena dostala infarkt a skončila v kómatu. Když se probudila v nemocnici, lékaři pro ni měli překvapivou zprávu

Fotografie: Freepik

Cristina Rosi, 37letá žena z Toskánska byla v sedmém měsíci těhotenství, když upadla po infarktu do dlouhého kómatu.

Cristina Rosi byla naprosto normální ženou, která žila v Monte San Savinu v Toskánsku. Se svým manželem se těšili na nový přírůstek do rodiny, jelikož byla v pokročilém stádiu těhotenství, konkrétně v sedmém měsíci. Bohužel v té době prodělala infarkt, který sice přežila, ale upadla do bezvědomí, ze kterého se stalo kóma. Během té doby stihla i porodit, aniž by o tom věděla a teď, když se konečně probudila, se její manžel rozhodl o všem promluvit.

Fotografie: Freepik

Porodila v kómatu

Psal se červenec roku 2020, když teprve 37letá a navíc těhotná žena dostala infarkt. V tu dobu se hlavně jejímu manželovi obrátil svět vzhůru nohama. Nevěděl, na jak dlouho Cristina v kómatu skončí, jestli se vůbec probudí a co bude s jejich dítětem. Naštěstí pro ně byli lékaři velmi šikovní a podařilo se jim porod uskutečnit i přesto, že žena nebyla při vědomí. Použili k tomu metodu císařského řezu.

Fotografie: Freepik

Narodila se jí krásná a zdravá holčička, která dostala jméno Caterina. I přes počáteční radost zde ovšem stále zůstával fakt, že je Cristina v kómatu. Pro jejího manžela Gabriela Succiho to bylo zvláště těžké období. Muselo být příšerné vidět první krůčky svého dítěte a nemoci se o tento zážitek dělit se svou manželkou. Po desíti měsících se ovšem vše k lepšímu obrátilo a Cristina se konečně probudila.

Po tolika měsících konečně šťastní

Manžel se nechal slyšet, že krom momentu, kdy se narodila jeho dcera, byl tohle nejšťastnější okamžik od té doby, co Cristina dostala infarkt. On a jeho manželka měli po všem tom utrpení konečně důvod k radosti. Její první slovo údajně bylo „mama“, což potvrdili i lékaři, kteří byli přítomní. Manžel pro italský deník La Nazione uvedl, že konečně cítil úlevu. Žena se lepší každým dnem a dokonce jí i byla odstraněna tracheostomická trubice, tudíž může opět dýchat sama.

Fotografie: Freepik

Nyní byla převezena do rakouské kliniky, kde dostává 24 hodinovou péči a v rámci jejího zotavení ji zde čeká podstoupení programu neurologické rehabilitace. Její léčba je financována ze stránky GoFundMe, kterou vytvořil její manžel. Dosud bylo vybráno 4 610 000 Kč, manžel ovšem doufá, že se vybere 7 658 000, aby její léčbu v zahraničí mohl celou zafinancovat.

Zdroj: UberAlles